I Budućnost za petama Partizanu

Podgoričani sa 20 poena prednosti spali na samo šest, ali ipak pobedili Cibonu u Zagrebu i došli na deobu trećeg mesta.

Budućnost pobijedila Cibonu u Zagrebu Izvor: MN PRESS

Ekipa Budućnosti kao gost je pobedila Cibonu rezultatom 87:94 (49:49) i pet kola pre kraja praktično "overila" spisak učesnika plej-ofa ABA lige.

Ako ne bude velike senzacije, polufinalisti regionalnog takmičenja biće Crvena zvezda (20-1), Partizan (16-5), Cedevita (15-6) i Budućnost (15-6), samo treba da se reši ko će pored crveno-belih imati prednost domaćeg terena.

Derbi Cedevita - Partizan, narednog vikenda, označiće početak raspleta što se toga tiče.

Petoplasirana Cibona je četvrtim uzastopnim porazom pogoršala skor na 11-10 i očigledno je da nakon odlaska Ante Žižića u Darušafaku nema kvalitet da se bori za visoke pozicije.

Podgoričani su posle nerešenog rezultata na poluvremenu, napravili prevagu u trećoj četvrtini, koju su dobili čak 29:9, za vođstvo od 58:78. "Cibosi" su zapretili, smanjivši u završnici na 83:89 i 85:91, kada je Bojan Subotić trojkom otklonio dilemu oko konačnog ishoda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Subotić i Suad Šehović sa po 17 poena, mladi Aleksa Ilić i Oven Klasen ubacili su po 14, a dobar posao obavili su i plejmejkeri - Markus Vilijams (4p, 8as) i Nemanja Gordić (10p, 5as).

Ali-up Markus Vilijams, Aleksa Ilić, Cibona - Budućnost
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

Zagrepčane su sa po 17 poena predvodili Skoti Rejnolds i Luka Žorić, pri čemu je iskusni centar samo dva postigao u drugom poluvremenu.