Drama u Tel Avivu, mirno u Atini: Poraz Baskonije!

"Ponos Izraela" kod kuće naneo poraz timu iz Vitorije, koji ipak i dalje ima isti skor kao Zvezda. Panatinaikos odbranio domaći teren protiv Bamberga.

Evroliga rezultati 22. kola Izvor: MN PRESS

Makabi je definitivno "prodisao", bez obzira da li to ima ili nema veze sa odlaskom Sonija Vimsa.

"Ponos Izraela" prvi put ove sezone ostvario je uzastopne evroligaške pobede na svom terenu, tako što je u pretprošlom kolu slavio protiv UNIKS-a, a večeras protiv gostiju iz Vitorije, nakon velike drame:

MAKABI - BASKONIJA 85:84 (22:18, 24:21, 23:16, 16:29)

Iako je španski tim poslednju četvrtinu ubedljivo rešio u svoju korist, to nije bilo dovoljno nadoknadi minus sa kojim su Andrea Barnjani (17 p), Rodrig Boboa (16), Šejn Larkin (15) i saigrači ušli u tu deonicu.

"Ponos Izraela" dopustio je da meč ode u triler finiš, ali je ipak odbranio trijumf, uprkos tome što je poslednji poen postigao više od dva minuta pre kraja.

Larkinove trojke približile su goste na jedan posed zaostatka u 39. minutu (85:82), ali je naredni pokušaj promašio, pa je Makabi nekako našao način da ipak pobedi.

Doduše, bivši "plej" Dalasa, Niksa i Bruklina imao je loptu u svojim rukama devet sekundi pre kraja, krenuo sa njom na ulaz, ali se okliznuo. Lopta je potom stigla do Adama Hange, koji je iz ćoška vratio do Boboe na liniju penala, ali je vreme isteklo pre nego što je Francuz šutnuo.

...

Bivši plejmejker Zvezde Gal Mekel umalo je ostvario tripl-dabl učinak (10 p, 9 sk, 7 as), u trijumfu koji prija i beogradskim crveno-belima, s obzirom na to da ih Baskonija ipak nije prestigla u broju pobeda, uprkos porazu Zvezde od CSKA.

Uz iskusnog "pleja", istakli su se i prvi strelac domaćina Endrju Gaudlok sa 21 poenom, Silven Landsberg sa 18 i takođe bivši igrač srpskog šampiona - Kvinsi Miler, koji je postigao 11 poena uz pet skokova.

Makabi će sledeći meč igrati baš u glavnom gradu Rusije, protiv "armejaca", dok će Baskonija gostovati Efesu, gde je večeras Armani ispustio pobedu.

Paralelno sa utakmicom u Tel Avivu, odigran je i poslednji evroligaški duel ove večeri, u Atini:

PANATINAIKOS - BAMBERG 81:72 (27:19, 15:22, 20:13, 19:18)

Na čelu sa efikasnim kvartetom Singlton (17) - Feldin - Đentile (po 16) - Džejms (15), ekipa Ćavija Paskvala iskoristila je današnju prednost domaćeg terena u odnosu na direktne rivale u trci za Top 8 fazu, pa se trijumfom nad nemačkim prvakom osamila na petoj poziciji.

Snažni Danijel Tajs vodio je veliku bitku sa visokim igračima Panate, postigao 18 poena (3/6 za tri), ali ni on nije uspeo da utiče na sigurno vođstvo koje je PAO održavao kroz celo poluvreme.

U sledećem kolu PAO će takođe ostati u Grčkoj, gde će igrati protiv Uniksa. Sa druge strane, Bamberg će kod kuće dočekati Žalgiris, a potom će 2. marta gostovati Zvezdi.

Barselona - Galatasaraj 21.00

Tabela: Real 17-5, CSKA 16-6, Olimpijakos 15-6, Fenerbahče 14-7, PAO 13-9, Zvezda 12-10, Baskonija 12-10, Efes 11-11, Darušafaka 10-11, Žalgiris 9-12, Barselona 8-13, Bamberg 8-14, Makabi 8-14, UNIKS 7-15, Armani 7-15, Galatasaraj 6-15.