Magija u Bostonu

Orlando je poslije velikog preokreta u trećoj četvrtini savladao Boston 96:89 (23:24, 17:27, 36:11, 20:27).

Magija u Bostonu Izvor: MONDO

"Za tri dana vidio sam najgoru i najbolju četvrtinu ekipe koju treniram tri godine", izjavio je trener Medžika, Sten Van Gandi, podsjećajući na poraz u petak u Vašingtonu (91:92) kada je domaćin u trećoj dionici napravio 39:17.

Vins Karter (na kraju imao 20 poena) inicirao je preokret u Boston gardenu kada su gosti napravili seriju od 19:0.

Bostonu nije pomogao ni povratak Pola Pirsa i Markiza Danijelsa, a najbolji u timu bio je Redžon Rondo sa 17 poena, devet asistencija i osam uhvaćenih lopti.

Kevin Garnet je imao devet skokova i stigao do brojke 11.960 čime je na 20. mjestu "vječne liste" prestigao Denisa Rodmana.

"Moj igrač mi je rekao da smo bolji od Orlanda. E, pa nismo bolji. Pobijedili su nas, izbacili nas prošle godine iz plej-ofa... Orlando je bolji od nas... I Atlanta i Lejkersi", bijesan je poslije meča bio trener Bostona, Dok Rivers.

"Magični" (34-17) su drugi na Istoku sa dvije pobjede više od Bostona i Atlante (32-17), odnosno sa sedam pobjeda manje od lidera, Klivlenda (41-11).

Isti skor kao Orlando na Zapadu ima drugoplasirani Denver, koji je iza Lejkersa (39-13).