Zvezda protutnjala Ankarom

Crveno-bijeli su brzo zaboravili ubjedljiv poraz od Širokog i u Ankari deklasirali Turk Telekom, u meču trećeg kola L grupe - 89:67.

Zvezda protutnjala Ankarom Izvor: MONDO

Sačuvali su stoprocentan učinak u grupi (3-0) i ako u Pioniru savladaju Turk Telekom i češki Nimburk u naredna dva kola, mogli bi da obezbjede prvo mjesto.

Aleksandar Trifunović ostao je sa osmoricom igrača, kada se u četvrtom minutu povrijedio Elmedin Kikanović, ali mu je i takva rotacija bila dovoljna za sigurnu pobjedu. Samo se Boris Bakić nije upisao u strijelce, Marko Kešelj postigao je devet, a svi ostali dvocifren broj poena.

Nemanja Bjelica je sa 15 poena, šest skokova i šest asistencija još jednom pokazao da je "duša" ovog Zvezdinog tima. Po 15 poena ubacili su još Videnov i Stević, Radivojević i Štimac po 12, a Tejlor 11.

Na drugoj strani je samo nekadašnji reprezentativac Turske, Serkan Erdogan (19 poena, šut za trojku 4/5), bio raspoložen da parira kvalitetnijem protivniku.

Domaćin je na početku iskoristio beskrvnu igru Zvezde u odbrani i mnoštvo grešaka u napadu da u petom minutu povede sa 10:2. Beograđani su ostali bez povrijeđenog Kikanovića, što ih nije spriječilo da se probude i brzo se približe na dva-tri poena zaostatka.

Turk Telekom je posljednji put poveo u 11. minutu, trojkom Erdogana (20:14), a onda su Videnov i Radivojević trojkama pokrenuli Zvezdinu seriju od 15:0, kasnije i 21:2, tako da je već u 18. minutu na semaforu pisalo 22:35.

Ponovo je došlo do manjeg opuštanja u redovima crveno-bijelih. Turci su lakim poenima ispod koša i trojkama Erdogana prišli na 44:48 (24. minut), ali kada su pri "tijesnom" rezultatu promašili nekoliko "zicera", Zvezda nije propustila priliku da ih potuče do nogu.

Bjelica je maestralno vodio ekipu, imao je podršku saigrača i razlika je rasla do "plus 25" na dva minuta prije kraja.