EL: CSKA "slomio" nezgodne Poljake

CSKA nanio prvi poraz Prokomu u Top 16 fazi Evrolige. Cibona namučila Olimpijakos u Pireju.Unikaha konačno pobijedila.

EL: CSKA "slomio" nezgodne Poljake Izvor: MONDO

Poljski Prokom nije uspio da napravi još jednu senzaciju u trećem kolu Evrolige. CSKA je bio bolji rezultatom 84:73, a meč je riješen tek u posljednjoj četvrtini.

Prokom se odlično držao protiv "armejaca" . Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a posljednje izjednačenje bilo je u 28. minutu (57:57). Poslije toga Rusi su dodali gas, napravili seriju 15:0 i to vođstvo sačuvali do kraja.

Najefikasniji na meču bio je Saša Kaun sa 18 poena i deset skokova. Kod domaćina dobro veče imao je i Džej Ar Holden, koji je ubacio 17 poena. U Prokomu zapažene uloge imali su Kintel Vuds sa 16 i Ratko Varda i Dejvid Logan sa 15 poena.

Meč u Moskvi bio je i duel neporaženih poslije dva odigrana kola u Grupi G. CSKA se poslije nove pobjede izdvojio na vrhu tabele sa tri pobjede.

Olimpijakos je isto sa maksimalnim učinkom poslije tri odigrane utakmice u drugoj fazi Evrolige. Cibona je pružila jak otpor u Pireju. Zagrepčani su vodili poslije tri četvrtine sa 61:58, u posljednjem minutu imali minus od tri poena (75:78) i šut Bojana Bogdanovića za produžetak, ali nisu uspjeli da stignu do iznenađenja i sačuvaju šanse za plasman među osam najboljih ekipa.

Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Miloš Teodosić bio je najbolji kod crveno-bijelih. Srpski reprezentativac meč je završio sa 17 poena uz sjajan šut za tri (5/7) i loš za dva poena (0/5).

Kod "vukova" su dominirali Marko Tomas sa 23 i Džamon Gordon sa 20 poena . Cibona je ostala jedina ekipa u Grupi H koja nije osjetila slast pobjede.