EL: Barsa "zakucala" PAO

I Barselona je pregazila šampiona Evrope. Panatinaikos je doživio treći poraz u Grupi E Top 16 faze Evrolige.

EL: Barsa "zakucala" PAO Izvor: MONDO

Barselona - Panatinaikos 83:71 (29:18, 18:20, 21:16, 15:17).

Katalonci su morali na nekome da iskale bijes poslije poraza od Partizana u Pioniru. Stradao je gigant iz Atine, koji je sada prikovan za dno tabele, dok Barselona, Marusi i Partizan imaju isti skor (2-1) na polovini trke ka četvrtfinalu.

U Blaugrani se nijednog trenutka nije postavljalo pitanje pobjednika. Domaćin je još tokom prvog poluvremena stekao veliku prednost (44:29), ali su gosti do odlaska na odmor uspjeli "minus" da smanje na devet poena - 47:38.

U tom periodu Barselonu su "vukli" Rože Grimao sa deset poena, Riki Rubio sa devet... Najjači otpor su im pružali Majk Batist (11) i Nikola Peković (9).

Međutim, ni u nastavku se slika nije promijenila. Barsa je dominirala, a ekipa Željka Obradovića, u odsustvu Carcarisa i Jasikevičiusa, nije mogla da parira.

Razlika je rasla do 74:54 (32. minut), ali je zatim PAO uspio da ublaži poraz.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Grimau (17p, 6sk), Bonifejs Ndong (16p, 5sk) i Erazem Lorbek (14p, 5sk). Na drugoj strani, Batist je "nakupio" 19 poena, Dru Nikolas i Peković po 11 (Milenko tepić bez poena za četiri minuta)..

U četvrtom kolu Grupe E sastaće se Partizan - Marusi i Panatinaikos - Barselona (25. februar).