NLB: "Studenti" sačuvali nadu!

Košarkaši Bosne pobjedom nad Heliosom (66:55) u prvom meču 21. kola NLB lige zadržali su nadu da mogu izboriti opstanak u regionalnom takmičenju!

NLB: "Studenti" sačuvali nadu! Izvor: MONDO

Obzirom da direktni konkurent za opstanak imao dvije pobjede više, a povoljniji raspored u preostalih utakmicama, ekipa Dejana Parežanina je od starta stvarala prednost i stigla do željenog trijumfa višeg od šest razlike, koliko je poražena u Domžalama (66:60).

Prva četvrtina bila je vrlo izjednačena, ali je po isteku desetog minuta, sarajevski tim imao prednost (15:13). U nastavku proradili su Žarko Rakočević i Feliks Kojadinović, pa su "studenti" stekli plus šest do poluvremena (37:31).

Kojadinović je bio predvodnik Sarajlija i u trećoj dionici, njegovom serijom pogodaka Bosna se odlijepila do +11, što su uspjeli da sačuvaju do samog kraja.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Žarko Rakočević i Muhamed Pašalić sa po 14 poena, a Kojadinović se u trijumf ugradio sa 10 koševa.

Kod Slovenaca, bolji od ostatka tima bio je Domen Lorbek sa 11 pogodaka, koji je bio jedini sa dvocifrenim učinkom.

Raspored preostalih utakmica:

BOSNA: Hemofarm (G), Zadar (D), FMP (G), Budućnost m:tel (G), Crvena zvezda (D). Partizan (D)

HELIOS:
Budućnost m:tel (D), Crvena zvezda (G), Zagreb (D), Union Olimpija (G), Radnički (D).