NLB: Mutini klinci bolji od Đurovićevih

Kragujevčani preokretom u finišu pobijedili FMP. Cibona sve bliža poziciji broj jedan pred plej-of, Široki poslije Zvezde iznenadio i Zagreb.

NLB: Mutini klinci bolji od Đurovićevih Izvor: MONDO

Radnički iz Kragujevca praktično je obezbijedio opstanak u NLB ligi pobjedom nad Olimpijom, prošle subote, ali mu nije ponestalo motiva.

Ekipa Miroslava Nikolića na svom parketu je savladala FMP Železnik i napravila novi korak ka sredini tabele - 81:77 (19:25, 19:21, 20:10, 23:21).

Kragujevčani su do devete pobjede u regionalnom takmičenju stigli zahvaljujući seriji od 7:0, koju je u 38. minutu započeo Kljajević košem uz slobodno bacanje.

"Panteri" su tada ušli u seriju promašaja, dok je Dragan Milosavljević sa četiri pogođena penala donio domaćinu prvu osjetniju prednost - 77:72.

Mladen Jeremić je trojkom u samom finišu smanjio na 78:77. Brz faul nad Milosavljevićem urodio je plodom, pošto je ovaj bio precizan samo jednom, ali gosti nisu računali da će poslije promašaja loptu uhvatiti Marko Čakarević i poentirati za konačnih 81:77.

FMP je vodio skoro cijelu utakmicu, najviše sa 11:20 u devetom minutu i 34:42 krajem druge četvrtine. Kragujevčani su na preokret čekali do 30. minuta, kada je Artur Urazmanov krunisao seriju od 8:0 za 58:56 na semaforu.

Učenici Vlada Đurovića u prvom poluvremenu su imali sjajan šut za tri poena (8/12), ali su u nastavku značajno pokvarili procenat (samo četiri pogotka iz 18 pokušaja) i nisu uspjeli da sačuvaju stečenu prednost.

Milosavljević sa 17, Aleksej Kotiševski sa 12 i Mladen Pantić sa 11 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je Jeremić sa 22 "predvodio" FMP do četrnaestog poraza u ligi.

Crvena zvezda - Partizan (19.30)

TABELA: Cibona 17-4, Partizan 14-5, Zagreb 13-8, Hemofarm 12-8, Olimpija 12-8, Budućnost 12-9, Zadar 11-9, Cedevita 10-10, Crvena zvezda 9-11, Radnički 9-12, Široki 8-13, FMP Železnik 7-14, Helios 5-16, Bosna 4-16.