Istorijski preokret i u NBA: Nesalomivi Sparsi!

Dok je Evropa dugo sabirala utiske nakon preokreta Barselone protiv PSŽ-a, u NBA ligi takođe je režiran "kambek" za pamćenje. Izveo ga je uporni San Antonio.

Preokret sezone! San Antonio Sparsi uspeli su što još nisu pod vođstvom Grega Popoviča - da se vrate iz minusa od čak 28 poena!

Ekipa američkog stratega srpskog porekla nastupila je protiv Sakramenta bez svojih najboljih igrača - Kavaija Lenarda i Lamarkusa Oldridža, gubila u prvoj četvrtini 15:37 i pogodila samo pet od prvih 20 šuteva.

Prvu reakciju, tim iz Teksasa pokazao je u drugoj četvrtini, ali su "kraljevi" nastavili da pogađaju i da povećavaju prednost, sve dok novajlija tima iz Kalifornije Badi Hild nije pogodio trojku za "plus 28" (59:31), 4:41 minut pre poluvremena.

A, onda je počeo povratak Sparsa koji će se pamtiti!

Već do poluvremena, Popovičev tim napravio je seriju 19:4, a u trećoj je nastavio da "pritiska" goste. Australijanac Peti Mils postigao je trojku u finišu treće deonice za jednocifreni "minus", a Pau Gasol je u završnom minutu te četvrtine izjednačio - 82:82.

Rezultat poslednje četvrtine - 32:18, pokazuje da je San Antonio obezbedio pobedu i pre finiša, pa su statističari brzo potom izračunali:

San Antonio pod vođstvom Grega Popoviča nije nadoknadio 28 poena zaostatka! A, najbolji trener na svetu seo je na klupu "mamuza" 1996. godine!

Najefikasniji igrač San Antonija bio je slavni Argentinac Manu Đinobili sa 19 poena, pratili su ga Dejvid Li sa 18, Peti Mils sa 17, kao i Deni Grin i Džonaton Simons sa po 14. Na drugoj strani, u ekipi Sakramenta istakao se Tajris Evans sa 26 poena.

...

Mimo ove utakmice, u noći izmeću srede i četvrtka nastupili su svi timovi srpskih internacionalaca.

Denver je bez Nikole Jokića izgubio od Vašingtona (113:123), Minesota je bez poena Nemanje Bjelice pobedila Kliperse (107:91), a Boban Marjanović je u porazu svog Detroita od Indijane (98:115) postigao šest poena, uz pet skokova, za 11 minuta u igri.

Zanimljivo NBA veče završeno je u rano jutro po našem vremenu, porazom Golden Stejta od Bostona (86:99). Ekipa Stiva Kera odigrala je svoj najneefikasniji meč sezone. Klej Tompson postigao je 25, a Stef Kari 23, dok je u pobedničkoj ekipi ponovo zablistao Ajzea Tomas sa 25 poena.

Interesantno je da su Klej i Kari u trećoj četvrtini postigli 22 od 24 poena svog tima.

Golden Stejt - Boston 86:99

Tabela Istoka: Klivlend 42-20, Boston 41-24, Vašington 39-24, Toronto 38-26, Atlanta 35-29, Indijana 33-31, Detroit 31-33, Čikago 31-33, Majami 31-34, Milvoki 30-33, Šarlot 28-36, Njujork 26-39, Orlando 24-41, Filadelfija 23-40, Bruklin 11-52

Tabela Zapada: Golden Stejt 52-12, San Antonio 50-13, Hjuston 44-21, Juta 41-24, Klipersi 38-26, Memfis 36-28, Oklahoma 35-29, Denver 29-35, Portland 27-35, Dalas 27-36, Minesota 26-37, Sakramento 25-39, Nju Orleans 25-40, Finiks 21-43, Lejkersi 19-45.