STOP za Efes: Lekcija Bamberga u Istanbulu

Nemački šampion naneo ekipi Velimira Perasovića veoma neprijatan poraz!

STOP za Efes: Lekcija Bamberga u Istanbulu Izvor: MN Pressd

Izvor: MN Pressd

Bamberg je zablistao u Turskoj i "ukočio" Efes na putu za Top 8.

Tim Andree Trinkjerija je nadigrao, nadskočio (42:31) i pretrčao domaćina, koji je ušao u meč kao veliki favorit i ipak doživeo 12. poraz, zbog kojeg će ostati na osmoj poziciji.

Sa druge strane, Bamberg se vratio na deobu devetog mesta, koje deli sa Makabijem (i jedni i drugi po 9-16).

EFES - BAMBERG 68:87 (23:17, 9:25, 13:22, 23:23)

Trinkjerijev sastav nastavio je tamo gde je stao u drugom poluvremenu meča protiv Zvezde. Igrao je atraktivno, pogađao šuteve (9/13 za tri poena, uz 61 odsto za dva) i povećavao vođstvo od druge četvrtine do početka poslednje, kada je drugi put stekao maksimalnu prednost 68:47.

Trener domaćina Velimir Perasović tražio je rešenja, ali u njegovoj ekipi jednostavno nije bilo igrača dovoljno raspoloženog da pokrene saigrače. Na drugoj strani, Leon Radošević i Nikolo Meli postigli su po 16 poena, Maodo Lo 15 i Darijus Miler 14.

Nakon propuštene šanse da se dodatno učvrsti na putu ka Top 8, Efes će u preostalih pet kola igrati kod kuće protiv Makabija, Fenerbahčea i Olimpijakosa, a gostovaće Žalgirisu i Realu, u poslednjem kolu.

Do ovog poraza, Perasovićev tim "vezao" je četiri uzastopne pobede, pa će mu Zvezda, Baskonija i PAO i do sledećeg kola "bežati" bar po jednu pobedu.

Barselona - UNIKS 70:62

Tabela: CSKA 19-6, Real 19-6, Olimpijakos 18-7, Fenerbahče 16-9, Zvezda 14-11, Baskonija 14-11, Panatinaikos 14-11, Efes 13-12, Darušafaka 12-13, Žalgiris 11-14, Barselona 10-15, Makabi 9-16, Bamberg 9-16, Galatasaraj 8-17, UNIKS 7-18, Armani 7-18.