Bolden kao Danilović, Cedevita ipak jača (VIDEO)

FMP odigrao odličnu utakmicu, ali se Rajan Boutrajt postarao da u Zagrebu ne bude iznenađenja. "Sokići" čekaju Partizan ili Budućnost u polufinalu plej-ofa.

Džona Bolden ubacio je Cedeviti sedam trojki iz sedam pokušaja, kao Saša Danilović na utakmici Njujork - Majami pre 20 godina, ali to nije bilo dovoljno da FMP Železnik (skor 10-16) pokvari planove favoritu.

Cedevita (20-6) je na svom parketu slavila rezultatom 104:92 (20:24, 29:21, 31:29, 24:18) i osvajanjem drugog mesta obezbedila prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa ABA lige.

Koga će 18. marta ugostiti u Zagrebu, na početku serije do dve pobede, zavisi od ishoda utakmice Crvena zvezda - Budućnost u ponedeljak.

Ako pobedi lider i branilac trona, polufinalni parovi biće Zvezda - Budućnost i Cedevita - Partizan, a ako Podgoričani iznenade u dvorani "Aleksandar Nikolić", oni će se pomeriti na treće mesto, pa će dalje igrati Zvezda - Partizan i Cedevita - Budućnost.

Meč u Zagrebu bio je neočekivano uzbudljiv i pun preokreta.

FMP je bio u vođstvu prvih 12 minuta, zatim je Cedevita imala blagu prednost do 24. minuta, pa su ponovo poveli "panteri". Bilo je 62:66 u 26. minutu i 67:71 minut kasnije, posle trojke Marka Ljubičića.

Delovalo je da bi Cedevita opet mogla da uđe u dramatičnu završnicu, kao prošle subote protiv Olimpije u Ljubljani, ali onda je vižljasti Rajan Boutrajt po ko zna koji put ove sezone pokazao napadačku klasu.

U seriji od 18:3 krajem treće i početkom četvrte četvrtine učestvovao je sa 11 poena, od toga osam zaredom.

Na šestu od sedam Boldenovih trojki (74:74) odgovorio je sa dva vezana pogotka van linije 6,75 metara. Onda je u 31. minutu povisio na 82:74, a seriju je trojkom završio Filip Krušlin - 85:74.

FMP je novom trojkom Ljubičića u 33. minutu prišao na 88:82, imao posle toga i napad koji nije iskoristio i usledila je kazna u vidu nove serije domaćina, ovog puta od 11:0.

CEDEVITA: Bilan 23 (7sk), Boutrajt 20, Begić 13 (7sk), Katić 10, Šurna 8 (5sk), Krušlin 8, Babić 6 (7as)...

FMP: Bolden 23 (5sk, 3izg), Ljubičić 21 (7as, 5izg), Davidovac 16 (6as), Apić 10 (9sk, 5as), Žižić 9, Ostin 6, Kutlešić 4, Šešlija 3.

Crvena zvezda - Budućnost 21.00

TABELA: Zvezda 24-1, Cedevita 20-6, Partizan 19-7, Budućnost 18-7, Igokea 13-13, Cibona 11-14, Mega 11-15, Olimpija 10-15, Karpoš 10-16, FMP 10-16, Mornar 9-16, MZT 8-17, Zadar 8-17, Krka 7-18.