Mirotić ispao iz tima, ne zna šta da radi

Nekada jednom od najboljih evroligaških igrača ne cvetaju ruže u Čikago Bulsima.

Čikago Bulsi ređaju poraze i igraju katastrofalno, a Nikola Mirotić gleda utakmice u odelu!

Svaki NBA tim na platnom spisku ima 15 igrača, od kojih se 13 "skida" za utakmicu. Reprezentativac Španije i nekadašnji krilni centar Real Madrida u poslednja tri meča je među dvojicom neaktivnih, što je bukvalno poniženje za košarkaša takvog kvaliteta i renomea.

"Trener (Fred Hojberg) mi je rekao da sam ispao iz tima. Rekao mi je i da budem spreman, ali ne i kada bih ponovo mogao da zaigram. Samo da budem spreman. A, ja jesam spreman i znam da mogu da pomognem ekipi", rekao je Mirotić lokalnim medijima u Čikagu.

On je dodao da mu je situacija u kojoj se nalazi apsolutno nejasna.

"Ove sezone jesam igrao promenljivo, ali tako je igrao ceo tim. Pitao sam trenera šta bi trebalo da radim drugačije da bih se vratio u rotaciju. Izgleda da hoće da pruži šansu novom igraču. Meni je rekao samo da će možda doći trenutak kada ću opet da se nađem na parketu".

Mirotićeve minute sada dobija Žofri Lovernj, koji je prošlog meseca stigao u "trejdu" iz Oklahome.

Ekipa Čikaga, koju su letos pojačali Dvejn Vejd i Ražon Rondo, dugo je bila među prvih osam na tabeli Istoka, ali je po javnim prepucavanjima igrača bilo jasno da atmosfera u ekipi nije dobra. Posle šest poraza u poslednjih sedam utakmica, šanse za plasman Bulsa (skor 31-35) u plej-of su drastično opale.

U nedelju su poraženi od Bostona 100:80, a u prvom poluvremenu dali su samo 26 poena.

Mirotić (26) je sa Španijom aktuelni prvak Evrope i treći sa Olimpijskih igara u Riju. Pre dolaska u Čikago leta 2014, dva puta je bio biran u drugu idealnu petorku Evrolige, bio je MVP španske lige i Kupa kralja.

Ove sezone beleži 9,1 poena i 5,1 skokova po utakmici, što je za nijansu lošiji učinak nego u prve dve njegove NBA sezone.