Jokić je probao, ali Brada se zaustaviti ne može

Srpski košarkaš uprkos faulovima, bio najbolji u redovima Denvera, a Džejms Harden "tripl-dablom" doneo pobedu Hjustonu

Denver je pred domaćim navijačima prekinuo niz od četiri pobede, pošto je Hjuston slavio rezultatom 109:105.

Nikola Jokić imao je zapaženu rolu u redovima Nagitsa, koji su nastupali bez Danila Galinarija, Vilsona Čendlera i Darela Artura. Srpski reprezentativac je, za razliku od nekih prethodnih duela, ima problem sa ličnim greškama, pa je na parketu proveo nešto manje vremena.

Do poluvremena je nanizao tri, vrlo brzo i četvrti, pa Majkl Meloun nije mogao da ga drži u igri koliko je želeo.

Jokić je na parketu proveo 21 i po minut i za to vreme ubacio je 16 poena (šut iz igre 7-14, za tri 1-2), a imao je i pet skokova i četiri asistencije, blokadu i tri izgubljene lopte.

Jokić

Pobedu je iz Kolorada odneo Hjuston, pre svega zahvaljujući Džejmsu Hardenu, koji je upisao 40 poena, uz po 10 skokova i asistencija.

Popularni Brada vodio je kolo na terenu, upisavši 19. "tripl-dabl" u sezoni, a drugi u roku od 24 sata. On je za dva dana postigao 81 poen, uz 25 skokova i 21 asistenciju!

Denver ima za čim da žali, budući da je uprkos simultanki Hardena propustio priliku da slavi. Hjuston je imao katastrofalan šut za tri poena (5-24), a domaćini su se žestoko ispromašivali pod košem gostiju (nisu ubacili čak 18 polaganja), a nisu bili precizni ni sa linije slobodnih bacanja, jer su pogodili samo 19 od 30. Uprkos tome, bili su igri do poslednjeg minuta, ali je Vil Barton propustio veliku šansu kada je promašio šut za tri poena, a potom nije uspeo da realizuje i jednu solo akciju.

"Hjuston je pogađao, mi ne. Oni su igrali dobro, mi nismo i u tome je razlika", kratko je posle meča izjavio Nikola Jokić.

Denver sada ima učinak od 33 pobede i 36 poraza i nalazi se na osmom mestu Zapadne konferencije, dok je Portland tik iza njih u borbi za mesto u plej-ofu sa dve pobede manje, ali i utakmicom manje (31-37).

Nagitse sad očekuje najteži ispit, budući da će čak sedam od narednih devet mečeva igrati u gostima, a prvu baš u Hjustonu.