Fener opet izgubio kod kuće! (VIDEO)

Krilo Makabija Silvan Landsberg košem u poslednjem sekundu šokirao vicešampiona Evrope...

Prvi meč vanrednog 27. kola Evrolige doneo je veliko iznenađenje, ne i senzaciju, s obzirom na brojne povrede koje su prethodnih nedelja oslabile ekipu Fenerbahčea.

Odsustva Bogdana Bogdanovića i Slukasa, kao i izlazak Datomea zbog povrede osam minuta pre kraja, iskoristio je Makabi da prekine seriju od osam poraza na evroligaškim gostovanjima - 79:81 (25:15, 16:23, 18:18, 20:25)!

Fener je košem Jana Veselog 1:25 minuta pre kraja vodio 79:75, ali je onda sa nekoliko grešaka omogućio gostima da iz poslednja tri napada ubace šest poena i preokrenu rezultat.

Odlučujući koš postigao je Silvan Landsberg uz zvuk sirene. Lopta je posle njegovog šuta skakutala po obruču i na kraju završila na pravom mestu...

Ekipi Željka Obradovića, koja već nekoliko nedelja nastupa nekompletna, ovo je drugi uzastopni poraz kod kuće, nakon 74:79 protiv Baskonije u 25. kolu.

Fenerbahče će sa skorom 17-10 ostati četvrti na tabeli, iza Olimpijakosa (18-8), a Baskonija, Panatinaikos i Crvena zvezda (svi po 15-11) imaće priliku da se eventualnim pobedama približe evropskom vicešampionu na samo jedan korak.

Makabi (10-17) je u ovaj meč ušao bez ikakvih šansi da se plasira u Top 8, ali se po slavlju nakon poslednjeg zvuka sirene videlo da igračima i treneru Ajnarsu Bagackisu mnogo znači pobeda nad jednim od favorita Evrolige.

FENERBAHČE: Mahmutoglu 15 (trojke 5/6), Judo 13 (10sk), Dikson 11 (4sk, 7as, 5izg), Veseli 10, Naneli 8 (4as), Antić 8, Datome 8, Kalinić 6 (4sk, 2as), Benet.

MAKABI: Landsberg 22 (3as), Simpson 14 (12sk, 5ukr), Aleksander 13, Ohajon 10 (6as), Rad 8 (4sk, 3as), Ajverson 5 (4sk), Pnini 5 (3sk, 2as), Mekel 4 (5as).

Fenerbahče - Makabi 79:81
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball