Slom Žalgirisa, Efes nastavio jako! (VIDEO)

Efes u Kaunasu napravio seriju 11:0 u poslednjih pet minuta i praktično otpisao litvanskog šampiona iz trke za Top 8 Evrolige.

Žalgirisu (skor 12-15) tri kola pre kraja ostaju samo teoretske šanse za plasman u Top 8, dok je Efes (15-12) sedmom pobedom u poslednjih osam kola napravio sjajnu uvertiru za "pakleni" finiš.

Efes posle trijumfa u Kaunasu - 68:76 (22:17, 22:24, 15:19, 9:16) - ostaje na osmoj poziciji, ispred Darušafake (13-13), koja u sredu gostuje u Moskvi.

Međutim, tim hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića u poslednja tri kola dočekuje Fenerbahče i Olimpijakos, pa gostuje Realu, tako da će morati da prolije još mnogo znoja kako bi nastavio takmičenje i posle 7. aprila, kada na red dolaze četvrtfinalne plej-of serije.

U meču koji je za oba tima bio od ogromne važnosti, Žalgiris je vodio na poluvremenu, a Efes u finišu treće četvrtine stekao sedam-osam poena prednosti, ali je u poslednji kvartal ušao sa samo 59:60.

Domaćin je u tvrdoj igri preokrenuo na 68:65, slobodnim bacanjima Ulanovasa 4:53 minuta pre kraja, a onda više nije postigao nijedan poen!

Efes je vrhunskom odbranom i na drugoj strani koševima Danstona i Hanikata posle ofanzivnih skokova, zatim i koševima Balbaja i Brauna, otišao na 68:74 u 40. minutu. Brendon Pol je slobodnim bacanjima produžio seriju na 11:0 i postavio konačan rezultat - 68:76.

Žalgiris je bio bez koša iz igre poslednjih sedam minuta. Njegovi košarkaši su nakon pomenutih 68:65, šutirali 0/8 iz igre i 0/2 sa linije za slobodna bacanja, uz jednu izgubljenu loptu.

Žalgiris - Efes 68:76
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

"Zelenoj šumi" sada ostaje samo jedan scenario po kom može da se domogne osmog mesta - da dobije sve tri preostale utakmice, a Efes sve tri izgubi. S tim da ni Darušafaka ne sme do skora 15-15, jer bi u tom trouglu najbolji bio Efes.

ŽALGIRIS: Lekavičijus 11 (3sk, 6as), Ulanovas 10, Jankunas 9, Milaknis 9, Vesterman 8 (5sk, 8as, 3izg)...

EFES: Grejndžer 25 (8as), Braun 13 (4sk), Pol 12, Danston 10 (9sk)...

Real Madrid - Barselona 21.00

TABELA: Real 19-7, CSKA 19-7, Olimpijakos 18-8, Fenerbahče 17-10, Baskonija 16-11, PAO 16-11, Zvezda 15-11, Efes 15-12 (plej-of), Darušafaka 13-13, Žalgiris 12-15, Barselona 10-16, Makabi 10-17, Galatasaraj 9-17, Bamberg 9-18, Uniks 7-19, Armani 7-20.