"Brejk" Ludvigsburga, nerešeno u Lionu

Četvrtoplasirani tim iz Partizanove grupe na dobrom je putu da se plasira u polufinale FIBA Lige šampiona.

Jedno iznenađenje i jedan za košarku atipičan rezultat na "otvaranju" četvrtfinala FIBA Lige šampiona u utorak!

Turski Banvit, trenera Saše Filipovskog, kao domaćin je poražen od nemačkog Ludvigsburga, ekipe koju je Partizan dva puta (doduše, "tesno") pobedio u grupnoj fazi - 87:92 (25:29, 17:23, 20:22, 25:18)!

Nemački tim je u finišu prvog poluvremena imao maksimalnih 15 poena prednosti (37:52), a Banvit sredinom četvrte četvrtine dva puta prišao na "minus jedan", ali nije uspeo da izjednači, niti da pređe u vođstvo.

Ludvigsburg je ubacio 10 od 21 šuta za tri poena i 67 odsto pokušaja za dva poena.

Banvit - Ludvigsburg
Izvor: Youtube/Basketball Champions league

U drugom meču, Asvel protiv Tenerifa nije uspeo da stekne nikakav kapital pred revanš na Kanarskim ostrvima - 62:62 (12:16, 18:16, 22:13, 10:17).

Tim čiji je vlasnik NBA zvezda Toni Parker, u poslednjih 10 minuta je ušao sa prednošću od 52:45, lider španskog prvenstva je preokrenuo na 59:62, da bi nekadašnji mladi i univerzitetski reprezentativac Srbije Nikola Dragović (11p, 8sk, 3as, 4blk) trojkom izjednačio i postavio konačan rezultat!

Pošto se u eliminacijama Lige šampiona sabiraju rezultati dve utakmice, nije bilo potrebe da se igra produžetak od pet minuta, već je nastavak borbe za polufinale zakazan za 29. mart.

Asvel - Tenerife 62:62

U sredu uveče prve mečeve će odigrati Karšijaka - Venecija i Monako - Sasari.