KUP KORAĆA: Radnički ipak "stariji"

Kragujevački Radnički je u polufinalu Kupa Radivoja Koraća. Tim Miroslava Nikolića pobijedio je u četvrtfinalu OKK Beograd - 80:65.

KUP KORAĆA: Radnički ipak "stariji" Izvor: MONDO

Držali su se "klonferi" protiv učesnika NLB lige skoro cijelo prvo poluvrijeme u niškom Čairu. Tek u finišu druge četvrtine, a naročito tokom treće, Radnički je dodao gas.

Na odmor se otišlo sa šest poena prednosti za Kragujevčane 43:37, iako se do pred tog perioda igralo izjednačeno. To je samo bio nagovještaj bolje igre Radničkog, koji je u trećoj dionici poveo 52:39. I tu prednost je uspio da sačuva do kraja.

Bilo je i 20 razlike u korist Kragujevčana (71:51), ali je prvoligaš iz Beograda uspio da ublaži poraz na "minus 15".

Najefikasniji na utakmici bio je Mijailović sa 18 poena, uz osam skokova, a pored njega u poraženoj ekipi zapaženi su bili i Kruščić sa 12 poena i Mitrović sa 11 poena i sedam skokova.

Za pobjedu Radničkog najzaslužniji su bili Aleksić sa 17 poena, Pantić, koji je svih 12 poena dao u prvom poluvremenu, i Kotiševski sa 10.

Radnički će u subotu (20.30) u polifunalu igrati sa pobjednikom duela Crvena zvezda - FMP Železnik.

Prvi polufinalni par čine Partizan i Hemofarm.