KUP KORAĆA: FMP iznenadio Zvezdu

FMP iznenadio Zvezdu 79:76 i plasirao se u polufinale Kupa Radivoja Koraća u kome će se sastati sa kragujevačkim Radničkim.

KUP KORAĆA: FMP iznenadio Zvezdu Izvor: MONDO

"Panteri" su imali jače živce i iz dramatične završnice četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća izašli kao pobjednici protiv favorizovanih crveno-bijelih - 79:76 (18:17, 21:27, 24:19, 16:13).

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU
FMP će se u subotu (20.30) za finale boriti sa Radničkim, koji je savladao OKK Beograd 80:65 (22:22, 21:15, 14:9, 23:19). Od 18 sati na parket niškog Čaira će košarkaši Partizana i Hemofarma, koji su to pravo stekli još u četvrtak.

Zvezda je imala sudbinu u svojim rukama protiv ekipe Vlada Đurovića. Pri rezultatu 76:77, crveno-bijeli su krenuli u posljednji napad. Međutim, Majk Tejlor je napravio veliku grešku, izgubio loptu, pa je Nemanja Protić u posljednjim trenucima postavio konačan rezultat 79:77.

Najzaslužniji za trijumf FMP-a, pred oko 3.500 gledalaca, bio je Miroslav Raduljica, koji je ubacio 26 poena i imao 12 skokova. Odličan je bio i Predrag Samardžiski, sa 16 poena i 11 skokova.

Na drugoj strani, Tejlor je dao 14 poena, ali i izgubio četiri lopte. Filip Videnov i Oliver Stević su dodali po 13...

Zvezda je u većem dijelu utakmice imala vođstvo. Međutim, "panteri" su sve vrijeme stizali "minus" i uvijek bili "za vratom" rivalu. Na kraju ga i savladali.

Najjače je "povukao" Oliver Stević, koji je u prvoj četvrtini imao devet poena i tri skoka.

Tokom treće četvrtine bilo je i 36:28 za crveno-bijele, ali se na odmor otišlo sa 44:39.

U tom periodu obje ekipe su loše šutirale za tri poena. Košarkaši Zvezde su ubacili samo dva puta iz 11 pokušaja, a njihovi protivnici iz devet puta nisu pogodili "trojku".

Trend Zvezdinog vođstva i "kaskanja pantera" nastavio se i u drugom poluvremenu. Ekipa Aleksandra Trifunovića je stigla do 55:48, ali je "dosadni" tim iz Železnika opet stigao do izjednačenja (56:56). Treća četvrtina završena je rezultatom 63:63.

FMP je od početka posljednje dionice preuzeo vođstvo i uspio da ga zadrži do kraja.

Procenat šuta van linije 6,25 neznatno je popravljen na obje strane u drugom poluvremenu (Zvezda 5/22, 4/18).

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, 4, Kikanović 4, Radosavljević, Rondović, Tejlor 14, Nedović 9, Stević, 13, Radivojević 2, Videnov 13, Štimac 3, Bakić 4 i Bjelica 10.

FMP ŽELEZNIK: Čović 6, Stefanović, Stamenković, Lazić 4, Raduljica 26, Protić 10, Musli, Jeremić 12, Samardžiski 16, Radetić 5, Dimić, Stamenković.