Teo se igrao u Zagrebu

Miloš Teodosić postigao je posljednje poene za Olimpijakos u "triler" meču u Dvorani "Dražen Petrović" za konačnih - 94:97.

Teo se igrao u Zagrebu Izvor: MONDO

"Najmlađi rutiner na svijetu", kako su ga poslije meča Cibona - Olimpijakos opisali novinari u Hrvatskoj, rastužio je Zagreb i ostavio Cibose bez ikakvih šansi da prođu Top 16 fazu Evrolige.

Miloš Teodosić (22 godine) postigao je posljednje poene za Olimpijakos u "triler" meču pred 4.500 navijača u Dvorani "Dražen Petrović" za konačnih - 94:97.

To je četvrta pobjeda Olimpijakosa u četiri kola Top 16 faze, ujedno i četvrti poraz Cibone.

Ukoliko u četvrtak uveče Himki pobjedi Kahu Laboral, pirejski crveno-bijeli će i matematički obezbijediti plasman u četvrtfinale Evrolige dva kola prije kraja Top 16 faze.

U posljednjem minutu, igrači Cibone morali su dva puta da fauliraju Teodosića u namjeri da stignu rezultat, a reprezentativac Srbije prvo je pogodio jedno, a onda oba slobodna bacanja za konačnih tri poena razlike za novog pobjednika grčkog Kupa.

Ukupno, Teodosić je postigao 22 poena, šutirao je trojke 5/8, a imao je i šest asistencija, uz tri skoka, sve za indeks uspješnosti 26. Ipak, najkorisniji igrač meča bio je Amerikanac u redovima Cibone, Džamont Gordon koji se zaustavio na 32 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Efes Pilsen je pred 9.800 navijača u Abdi Ipekči dvorani u Istanbulu uspio da pobijedi Makabi sa 63:56. U tvrdom i neefikasnom meču izdvojio se Hrvat Mario Kasun koji je ubacio 14 poena i imao 13 skokova.

Trener Efesa Ergin Ataman držao je Igora Rakočevića u igri 22 minuta, ali bivši reprezentativac Srbije  nije bio inspirisan za igru (šest poena, 0/4 za tri, 3 as, 2 izgubljene lopte). Bojan Popović igrao je samo sedam minuta za pobjednički tim i za to vrijeme ubacio dva poena, uz dva skoka.

Na drugoj strani, samo je David Blutental bio dvocifren sa 15 poena, uz pet skokova. Stefon Lazme postigao je dva poena i imao pet skokova, a Endrju Viznevski pet poena.

Košarkaši poljskog Prokoma nastavljaju da šokiraju protivnike u Last 16 fazu, u koju su ušli kao autsajderi u grupi sa CSKA, Unikahom i Žalgirisom. U četvrtom kolu zabilježili su treću pobjedu i nanijeli prvi poraz Moskovljanima u drugoj fazi Evrolige - 88:81.

Samo u posljednjoj četvrtini, Prokom je napravio 24:12 i zaustavio CSKA i njegove asove Trajana Lengdona (20 poena) i Rimantasa Šiškauskasa (19 poena, 5 asistencija).

Tvorci pobjede koja je žuto-plave lansirala na korak od prvog plasmana u četvrtfinale Evrolige u svojoj istoriji su Amerikanci Dejvid Logan (22 poena) i Kintel Vuds (19 poena).