TOP 16: Kraj za Panatinaikos!

Tim Željka Obradovića u prvoj i trećoj četvrtini je imao dvocifrenu prednost, ali mu to nije bilo dovoljno za vitalnu pobjedu nad Barselonom.

TOP 16: Kraj za Panatinaikos! Izvor: MONDO

Evropa će za nešto više od dva mjeseca u Parizu dobiti novog šampiona.

Aktuelni vladar, Panatinaikos, biće na sceni još dvije nedelje, a i to će biti samo forme radi. "Zeleni" će uticati na rasplet borbe za vrh u grupi E, ali će za njih prva dva mjesta ostati nedostižna.

Barselona je drugi put u razmaku od sedam dana savladala tim Željka Obradovića, ovog puta u gostima - 70:67, čime je jasno poručila da je vrijeme za smjenu na tronu.

Panatinaikos je u oba poluvremena prokockao dvocifrenu prednost (19:5 u šestom, odnosno 53:42 u 27. minutu), a onda poklekao u penal-završnici.

Pri vođstvu Barselone 66:64, Erazem Lorbek je promašio oba slobodna bacanja, ali je loptu uhvatio Fran Vaskez i omogućio Huanu Karlosu Navaru da povisi na 68:64. Dimitris Dijamantidis je 12 sekundi prije kraja trojkom vratio neizvjesnost, ali je Navaro pogodio još dva slobodna bacanja, a Dru Nikolas bio više nego neprecizan u pokušaju da izbori produžetak.

Milenko Tepić nije se upisao u listu strijelaca, dok je Nikola Peković sa 20 poena bio najefikasniji kod domaćina.

Real Madrid dobio je četvrtu četvrtinu rezultatom 29:16 i "iščupao" pobjedu nad Montepaskijem 77:69.

Sada sva četiri tima u F grupi imaju skor 2-2, što obećava dramu do posljednjeg minuta posljednjeg kola. Makabi je prvi na tabeli jer ima najbolju koš-razliku, a ona iznosi malenih "plus četiri"!

Srpski internacionalci u timu Reala nisu briljirali. Marko Jarić je za 15 minuta postigao šest poena, a Novica Veličković za samo sedam minuta na terenu zabilježio dva poena, tri skoka i dve ukradene lopte.