NBA: Kakav tripl-dabl Kida!

Košarkaš Dalasa dao 19 poena, uz 17 asistencija i 16 skokova, i uz Novickog najzaslužniji za pobjedu Dalasa u derbiju večeri.

NBA: Kakav tripl-dabl Kida! Izvor: MONDO

Otkako je nedavno prešao u Minesotu, Darko Miličić već drugi put je igrao protiv Nenada Krstića. I opet je izgubio.

Oklahoma je za šest dana, drugi put bila kobna za Minesotu, ovaj put na domaćem terenu - 109:92.

Kapiten reprezentacije Srbije ubacio je deset poena i imao po dva skoka i asistencije. Na drugoj strani, Miličić je na parketu proveo 25 minuta, dao šest poena i uhvatio devet lopti, dok je Aleksandar Pavlović za sedam minuta imao učinak četiri poena i dva skoka.

U noći između petka u subotu na terenima NBA lige odigrano je 12 utakmica, a čak četiri su riješene poslije produžetka.

Upravo je Dalas pobedio poslije dodatnih minuta u derbiju večeri (111:103). U Atlanti su blistali Dirk Novicki i Džejson Kid i najzaslužniji su za uspjeh iako je njihov tim u posljednjoj četvrtini gubio sa čak 15 poena razlike.

Nijemac je dao 37 poena, uz devet skokova, a Kid je imao nevjerovatan učinak - 19 poena, 17 asistencija i 16 skokova. On je pogodio trojku koja je Dalasu obezbijedila produžetak.

Kod domaćina Džo Džonson je ubacio 27 poena.

Klivlend se namučio u Torontu, iako je domaćin igrao bez Krisa Boša. Ipak, najbolji tim lige je slavio poslije produžetka (126:118) pošto je Mo Vilijams sa dve trojke na startu tog dijela igre odlučio pitanje pobjednika.

Najbolji kod Kavsa ponovo je bio Lebron Džejms (36 poena, 9 skokova, 6 asistencija).