Novica pogađa i sa svoje polovine

Novica Veličković pogodio koš gotovo sa "kapice" Realovog reketa, ali sudije nisu priznale poene.

Novica pogađa i sa svoje polovine Izvor: MONDO

Real Madrid je "uništio" domaći Alikante (95:55) u 23. kolu ACB lige.

S obzirom na to da je utakmica lišena neizvjesnosti, španski mediji su apostrofirali potez Novice Veličkovića. Srpski reprezentativac je na kraju prvog poluvremena šutirao sa "vrha reketa" svog tima, lopta je preletjela tri četvrtine terena i prošla kroz obruč.

Međutim, sudije su ocijenile da je prvih 20 minuta igre isteklo i da je Veličković šutirao tek pošto se oglasila sirena. Koš nije priznat, ali se o potezu Novice Veličkovića i dalje priča.

On je za 20 minuta na terenu ubacio osam poena, dok je Marko Jarić dao 19 (za 25 minuta). Kod domaćina, Vule Avdalović je meč završio sa devet poena na kontu.

Real je treći na tabeli, sa učinkom 18-5. Drugoplasirana Kaha Laboral ima pobjedu više, a lider je Barselona sa 21 pobjedom i samo dva poraza.