NBA: Ne pomaže ni Džordan

Šarlot poražen od Dalasa sa 84:89 na prvoj utakmici NBA lige od kada je Majkl Džordan dogovorio kupovinu poraženog tima.

NBA: Ne pomaže ni Džordan Izvor: MONDO

Dirk Novicki je predvodio Dalas portiv Šarlota sa 27 poena, pa su Maveriksi stigli do osme uzastopne pobjede, iako su krajem treće četvrtine gubili sa 12 poena razlike.

Novi Džordanov klub je tako pretrpio 12. uzastopni poraz od Dalasa, jedinog učešnika NBA lige kojeg Šarlot nikada nije savladao.

Džordž Hil je postigao 23, a Tim Dankan još 22 poena za pobjedu San Antonija nad Nju Orleansom 106:92. Predrag Stojaković je ubacio 11 poena za poraženi tim, uz samo jedan pogodak za tri poena iz pet šuteva.

Klivlend je deklasirao Njujork sa 124:94, iako je bio oslabljen odsustvom povrijeđenog centra Šekila O'Nila, koji zbog operacije palca neće igrati naredna dva mjeseca.

Neigranje O'Nila, ipak, nije spriječilo Klivlend da, predvođen Lebronom Džejmsom sa 22 poena, ostvari svoju najubjedljiviju pobjedu sezone.

Feniks je uz veliku pomoć igrača sa klupe, koji su postigli 24 od 33 poena ekipa u drugoj četvrtini, savladao Denver sa 101:85

Orlando je zahvaljujući pravom timskom radu savladao Filadelfiju sa 126:105 na utakmici na kojoj su svi članovi startne petorke pobjedničkog tima postigli 14 ili više poena.

Atlanta je savladala Čikago sa 116:92, Portland je nadoknadio zaostatak od 14 poena i savladao Memfis sa 103:93, Los Anđeles Klipersi su pobijedili Jutu sa 108:104, dok je Hjuston bio ubjedljiv u duelu sa Torontom 116:92.