EVROČELENDŽ: Zagreb pobijedio u Železniku

FMP je u Železniku izgubio od Zagreba u 5. kolu Grupe J Evročelendž kupa - 63:74 (15:24, 10:20, 21:12, 17:18).

EVROČELENDŽ: Zagreb pobijedio u Železniku Izvor: MONDO

"Panteri" su željeli da pobjedom "ovjere" prvo mjesto u grupi i tako obezbijede prednost domaćeg terena pred četvrtfinale (igra se na dve pobjede), a doveli su u pitanje plasman u narednu rundu.

Doduše, i dalje su veoma blizu prolaska među osam najboljih u Evročelendž kupu. Za to im je potrebno da u posljednjem kolu savladaju najslabiji tim u grupi, Lijež. Čak i kada bi Belgijanci napravili iznenađenje u Železniku, FMP bi prošao dalje ako Zagreb na svom parketu pobijedi Artland.

Naravno, cijela računica važi ukoliko Nijemci večeras opravdaju ulogu favorita u Liježu (5. kolo). Tada bi tri ekipe imale isti skor 3-2, dok bi Lijež ostao na samo jednoj pobjedi.

"Panteri" imaju bolji međusobni skor sa Artlandom, ali gori od Zagreba.

Da su "mravi" u odličnoj formi (osvojili Kup Hrvatske savladavši Cibonu u finalu) vidjelo se već u prvom poluvremenu utakmice u južnom beogradskom predgrađu poslije kojeg su imali ubjedljivu prednost - 44:25.

U nastavku domaćin je uspio da ublaži poraz i svede "minus" na devet poena, što nije bilo dovoljno da bude bolji od Zagrepčana u međusobnom skoru, jer su u prvom meču "panteri" pobijedili rezultatom 83:78.

Najefikasniji na utakmici bio je Krunoslav Simon sa 23 poena, a pratio ga je Andrej Štimac sa 17 poena i sedam skokova. U ekipi iz Železnika bolji od ostalih bili su Filip Čović i Miroslav Raduljica, sa po 13 poena.