EL: Prošli Makabi i Real

Igor Rakočević promašio težak šut za pobjedu Efesa nad Realom, pa su "kraljevi" zajedno sa Makabijem prošli među osam najboljih u Evropi.

EL: Prošli Makabi i Real Izvor: MONDO

Makabi je u četvrtak na svom parketu pobijedio Montepaski (97:82), a Real Madrid u gostima Efes Pilsen (77:75).

Zahvaljujući povoljnoj koš-razlici, ta dva tima su kolo prije kraja Top 16 faze Evrolige obezbjedila plasman u četvrtfinale iz F grupe, iako Efes i Makabi mogu da ih dostignu po broju pobjeda.

Real i Makabi će naredne nedjelje u Madridu igrati za prvu poziciju i prednost domaćeg terena u plej-ofu, koji će se igrati do tri dobijene utakmice. Ta grupa "ukršta" se sa onom u kojoj su Barselona, Partizan i Marusi.

Makabi je u posljednju četvrtinu ušao sa zaostatkom od tri poena, ali je posljednjih deset minuta dobio sa rekordnih 43:25, ubjedljivo nadoknadivši "minus četiri" iz meča u Sijeni.

U Istanbulu je Real imao 15 poena prednosti na poluvremenu, a sedam na tri minuta prije kraja. Međutim, Efes je zahvaljujući spretnosti Boštjana Nahbara smanjio na 75:73 i nastala je drama.

Marko Jarić i Serhio Ljulj pogodili su po jedno od dva slobodna bacanja i Igor Rakočević je imao šansu da trojkom donese trijumf "pivarima", ali nije bio precizan iz velike udaljenosti.

Rakočević je na terenu proveo samo 11 minuta i zabilježio četiri poena uz šut iz igre 1/5. Na drugoj strani je Jarić imao 10 poena (3/4 za trojku), pet skokova i tri asistencije, dok je Novica Veličković sa Serhiom Vidalom presedeo na klupi cijeli meč.

Ostalo je nejasno ko će sa Olimpijakosom u četvrtfinale iz grupe H.

Kaha Laboral i Himki su glavni kandidati za drugu poziciju, ali ni Cibona nije bez šansi, mada je do sada dobila samo jednu utakmicu!?

U posljednjem kolu sastaće se Kaha Laboral - Cibona i Himki - Olimpijakos. Ako pobjede domaćini, odlučivaće ukupna koš-razlika, jer je u međusobnim susretima Kaha Laborala i Himkija rezultat neriješen.

Španski tim ulazi u posljednje kolo sa koš-razlikom minus 18, a Rusi sa minus 24. Cibona ide dalje ako u Vitoriji dobije sa bar četiri poena razlike, a Olimpijakos pobjedi Himki u gostima, što bi značilo da jedini završava Top 16 sa stoprocentnim učinkom...