Efes "preživeo", Braun preko Štimca za pobedu

Bešiktaš propustio sjajnu priliku da sa 3:0 eliminiše gradskog rivala i plasira se u finale plej-ofa.

Efes - Bešiktaš 66:65 Izvor: MN PRESS

Fenerbahče će na ime protivnika u finalu plej-ofa turskog prvenstva čekati bar do ponedeljka!

Efes je serijom od 8:0 u poslednja tri minuta uspeo da "iščupa" pobedu u trećoj polufinalnoj utakmici i tako smanji na 1:2.

U dvorani "Abdi Ipekči", Efes - Bešiktaš 66:65 (23:19, 13:16, 15:17, 15:13)!

Bešiktaš je u 37. minutu vodio 58:65, ali posle toga nije više poentirao. U poslednjem minutu je Erl Klark pri rezultatu 64:65 promašio dva slobodna bacanja, dok je Majkl Rol posle promašene trojke Tome Ertela izgubio loptu.

Derik Braun, koji je trojkom u 39. minutu doveo Efes na "minus jedan", u poslednjem sekundu je sa šest metara postigao pobedonosni koš i produžio sezonu svom timu.

Derik Braun za pobedu, Efes - Bešiktaš 66:65

Američki krilni centar je sa ukupno 23 poena bio daleko najefikasniji u svom timu, dok je "prvi među jednakima" kod crno-belih bio Vladimir Štimac.

Reprezentativac Srbije zabeležio je 12 poena i osam skokova, ali u poslednjoj odbrani je bio nadigran...