NLB: FMP pao u Zagrebu, Hrvati odmiču

Hrvatski klubovi za još korak su se približili trijumfu u "trci" koju sa rivalima iz Srbije vode za jedno ekstra mjesto u NLB ligi naredne sezone.

NLB: FMP pao u Zagrebu, Hrvati odmiču Izvor: MONDO

Cedevita je na svom parketu lako savladala FMP Železnik, u prvom meču 23. kola - 79:67 (30:14, 14:19, 20:12, 15:22).

"Panteri" su poslije poraza od Zagreba u Evročelendž kupu samo potvrdili da im je forma na silaznoj putanji. Već u 10. minutu zapali su u deficit od 18 poena i do kraja utakmice nisu uspjeli da ga svedu na jednu cifru.

Štaviše, Cedevita je u 33. minutu vodila sa 72:49, a timski šutirala trojke 50 odsto (11/22)...

Zagrepčane su do pobjede i skora 12-11 predvodili Andrija Žižić i Džermejn Anderson sa po 16 poena. Veteran na poziciji centra dodao je na to sedam skokova, a Amerikanac četiri uhvaćene lopte i šest asistencija.

Najbolji kod gostiju iz Železnika bio je Miroslav Raduljica sa 13 poena i osam skokova.

FMP će sa skorom 8-15 ostati dvanaesti na tabeli, iza Heliosa i Bosne koji vode izjednačenu borbu za opstanak na Jadranu.

Srpski timovi će, gotovo je izvjesno, poslije mnogo godina dominacije ostvariti slabiji koeficijent uspješnosti od Hrvata. Samim tim, naši susjedi moći će u sezoni 2010/11 da računaju na jednog više predstavnika u regionalnom takmičenju.