"Ratnici" su nezaustavljivi! Fali im još pobeda

Finale NBA lige: Golden Stejt Voriors – Klivlend Kavalirs 3:0!

Golden Stejt nalazi se na korak od konačnog cilja - titule šampiona NBA lige.

Voriorsi su u trećem meču u Klivlendu savladali domaće Kavalirse rezultatom 118:113 i poveli u finalnoj seriji 3:0. Sada ih još samo jedna pobeda deli od šampionskog prstena.

Na gostovanju u Kviken Loans areni, Golden Stejt je prelomio meč u finišu. Kavsi su imali tri minuta pre kraja meča vođstvo (113:107) i loptu, a onda je na scenu stupio Kevin Durent i srušio sve snove domaćina.

Voriorsi su napravili seriju 11:0, a Durent je ubacio sedam poena, čime su stigli do preokreta i velikog trijumfa.

U tom periodu gosti su iz igre imali šut 3/3, domaćini 0/8, a sa linije slobodnih bacanja Voriorsi 4/4, dok Kavsi nisu šutirali penale.

Golden Stejt je poluvreme završio sa 12 ubačenih trojki, od čega devet u prvoj četvrtini što je novi rekord NBA lige

A Lebron Džejms i ekipa bili su nikad spremniji, motivisaniji, orniji i nadahnutiji... i efikasniji. Oni su

Osim Lebrona, koji je ubacio 39 poena, imao 11 skokova i devet asistencija, probudio se i Kajri Irving, koji je završio duel sa 38 pogodaka i šest uhvaćenih lopti.

Držali su se odlično do poslednjih 75 sekundi, kada je nastao krah.

Kevin Durent držao je palicu i pogađao, a Kavsi su tonuli. Kej Di ubacio je ukupno 31 poen, od čega 14 u poslednjem kvartalu, a imao je i osam skokova i četiri asistencije. Sjajnu podršku imao je u Kleju Tompsonu koji je postigao 30, uz šest uhvaćenih lopti, dok je Stef Kari upisao "dabl-dabl" - 26 poena i 13 skokova.

top

Istorija kaže da se nijedan tim do sada nije vratio posle 0:3 u finalu. Ali Kavsi znaju kako je vratiti se iz "minusa". Oni su prošle godine gubili 1:3 i uspeli su da naprave preokret.

Poslednju priliku da produže seriju imaće u noći između petka i subote po srednjeevropskom vremenu, kada je na programu četvrti meč finala, u kojem će opet biti domaćini.

Ujedno Kavsi će probati i da zaustave ludu seriju Voriorsa bez poraza. Naime, Golden Stejt u plej-ofu ima 15-0, i ako u sledećem duelu završe kompletan posao, postaće prvi tim koji je bez poraza stigao do šampionskog naslova.