ACB: Uroš 23, Kosta 17

Srpski košarkaši Uroš Tripković i Kosta Perović imali su velikog udijela u pobjedama svojih klubova Huventuda, odnosno Valensije

ACB: Uroš 23, Kosta 17 Izvor: MONDO

Košarkaški reprezentativac Srbije i bek Huventuda Uroš Tripković ubacio je 23 poena u pobjedi njegovog tima nad Manresom u gostima rezultatom 84:78.

Najefikasniji igrač susreta, Tripković je u današnjoj utakmici 26. kola ACB lige u igri proveo 24 minuta i za to vrijeme pogodio pet trojki iz sedam pokušaja.

Luka Bogdanović je na parketu bio 14 minuta i ubacio tri poena uz dva skoka. Njegov indeks uspješnosti bio je -1.

Huventud sada imaju isti broj pobjeda i poraza (po 13). Tim iz Badalone dijeli šesto mjesto sa Estudijantesom i Unikahom, koji imaju utakmicu više u odnosu na devetoplasiranu Gran Kanariju.

Danas su se na Iberijskom poluostrvu radovali i Kosta Perović i Marko Marinović, čija Valensija je na gostovanju savladala San Sebastijan rezultatom 81:76.

Reprezentativni centar je u igri proveo 22 minuta i zabilježio 14 poena i četiri skoka, dok je čačanski bek imao nešto skromniji učinak.

Marinović je na terenu bio četiri minuta i za to vrijeme upisao dva promašaja prilikom šuta za tri poena.

Bivši kapiten reprezentacije Miloš Vujanić bio je odličan, ali to nije spasilo Mursiju novog poraza, 22. od početka sezone i vjerovatno ispadanja iz lige.

Vujanić je protiv Alikantea (76:70) ubacio više od trećine poena svoje ekipe, tačnije 26.