EVROČELENDŽ: Poraz FMP u Njemačkoj

Getingen bolji od FMP (75:69) u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Evročelendž kupa.

EVROČELENDŽ: Poraz FMP u Njemačkoj Izvor: MONDO

FMP je kao gost doživio poraz od Getingena u prvoj utakmici četvrtfinale serije Evročelendž kupa, rezultatom 75:69 (16:16, 25:24, 16:16, 18:13).

"Panterima" je u četvrtak neophodna pobjeda u Železniku da bi ostali u igri za fajnl-for.

Utakmica u Getingenu odlučena je u posljednjih nekoliko minuta.

Poslije prve četvrtine ekipe su bile izjednačene, a do kraja poluvremena Nijemci su uspjeli da steknu samo poen prednosti - 41:40. Najbolji kod FMP u prvom dijelu bili su Predrag Samardžiski i Bojan Radetić sa devet poena, dok je Miroslav Raduljica zabilježio osam.

Najveću prednost imao je Getingen, plus deset (35:25, 37:37), ali je poslije toga ekipa Boška Đokića napravila seriju od 11:0 i okrenula rezultat u svoju korist.

Sve do kraja nijedna od ekipa nije uspjela da se odlijepi na osjetniju prednost, a domaćin je tek u finišu uspio da slomi otpor srpskog predstavnika.

Najbolji u srpskom timu bio je Samardžiski sa 15 poena i 11 skokova (osam u prvom poluvremenu). Radetić je zabilježio 13 poena, Raduljica 12.

Kod domaćina blistao je Tejlor Ročesti sa 24 poena, dok je Entoni Džordan ubacio 11.

Revanš meč igra se u četvrtak od 18.00 sati u Železniku. Eventalna treća utakmica igraće se u Getingenu 31. marta.

Pobjednik Evročelendž kupa odlučivaće se na fajnl-foru od 30. aprila do 02. maja. Bolji iz duela FMP - Getingen igraće protiv pobjednika serije Roan Basket - Apoel.

(MONDO - foto: MN Press)