EL: Teo spasio Olimpijakos

Prokom bio blizu senzacije u Pireju. Barsa se mučila sa Realom, ali na kraju pobijedila. Jedini brejk napravio Partizan. CSKA se poigrao sa Kahom.

EL: Teo spasio Olimpijakos Izvor: MONDO

Prokom je bio na pragu drugog velikog iznenađenja u prvim utakmicama četvrtfinala Evrolige (prvo je napravio Partizan u Tel Avivu). Imali su Poljaci loptu i minus dva (78:80) u posljednjem minutu, ali je Miloš Teodosić prvo majstorski prekinuo napad protivnika, a poslije faula nad njim bio i precizan sa slobodnih bacanja.

Olimpijakos - Prokom 83:79

Dobro su Poljaci namučili u Pireju daleko slavniji atinski klub. Vodili su gosti poslije prvog poluvremena sa 39:35, ali su crveno-bijeli dobrom igrom u trećoj četvrtini (25:15) uspjeli da preokrenu rezultat.

Činilo se da Janakisov tim neće imati problema u finišu, jer je na semaforu dva minuta prije kraja stajalo 79:69.

Ipak, pobjednik je odlučen tek u posljednjim trenucima utakmice i to najviše zahvaljujući greškama košarkaša Prokoma, koji su dokazali da nisu slučajno među osam najboljih klubova u Evropi.

Srpski reprezentativac ubacio je 21 poen i imao šest asistencija, ali je prva figura susreta bio Linas Kleiza sa 26 poena. U poraženoj ekipi blistao je Kintel Vuds sa 23 poena.

Ratko Varda imao je osam skokova i 12 poena.

Svi koji su očekivali da će Barselona lako da izađe na kraj sa Real Madridom - prevarili su se. Katalonci jesu pobijedili, ali su do prvog trijumfa u četvrtfinalu Evrolige stigli poslije "rovovske" borbe u Blaugrani.

"Kraljevski klub" nije dozvolio da se domaćin pred skoro osam hiljada svojih navijača "odlijepi".

Barselona je tek u posljednjoj četvrtini uspjela da napravi razlliku i da na kraju slavi sa 68:61.

Novica Veličković nije ulazio u igru, dok je Marko Jarić zabilježio sedam poena za 28 minuta.

Najefikasniji igrač na meču bio je Peti Mikel sa 18 poena, Bonifejs Ndong je zabilježio 14, isto koliko i Darijus Lavrinovič za Real.

CSKA je neočekivano lako razbio Kahu Laboral - 86:83. Rusi su od prvog minuta duela u Moskvi nametnuli svoj ritam, a rano stečena visoka prednost "armejaca" nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Na fajanl-foru igraće ekipe koje prve zabilježe tri pobjede. Naredne utakmice igraju se u četvrtak na terenima timova koji su i u prvim susretima bili domaćini.