EVROČELENDŽ: FMP ispao od Getingena

FMP je završio učešće u Evročelendž kupu. Eliminisan je u četvrtfinalu od njemačkog Getingena - 0:2 u seriji.

EVROČELENDŽ: FMP ispao od Getingena Izvor: MONDO

Poslije poraza u prvom meču, u utorak u Njemačkoj (69:75), "panteri" su morali da dobiju drugi, u četvrtak u Železniku, kako bi se izborili za majstoricu i pravo na nadu da mogu na fajnal-for.

Međutim, ponovo su pretrpili poraz:

FMP - Getingen 71:76 (12:25, 16:17, 26:14, 17:20).

Najbolji igrač utakmice bio je Tejlor Rokesti iz Getingena, koji je 18 od ukupno 25 poena, dao u prvom poluvremenu. Tome je dodao i pet skokova i dvije asistencije.

Kod domaćina najefikasniji je bio Nemanja Protić sa 16 poena, Branko Lazić je ubacio 14, Miroslav Raduljica devet (uz osam skokova)...

Gosti su od početka utakmice stavili do znanja "panterima" da ne žele da se sastaju treći put. Odlično su otvorili meč i na kraju prve deonice imali su ubedljivo vođstvo - 25:12.

Razliku veću od deset poena Nijemci su održavali do sredine treće četvrtine kada je FMP napravio sjajnu seriju - 11:0 za tri minuta. Tako je stigao na samo "minus jedan" u finišu tog dijela igre - 51:52.

Domaćin je u posljednjoj četvrtini napadao, a gost uspješno odbijao napade. Odnosno, tim Boška Đokića je sve vrijeme bio blizu, ali nije uspio da pređe u vođstvo. Najviše što je mogao da izjednači na 68:68 kada je na semaforu pisalo da do kraja ima dva minuta i 15 sekundi.

Protić je dao trojku 25 sekundi prije kraja za 71:73, u nastavku je Rokesti promašio šut, ali su gosti uhvatili loptu i to je bio kraj nadanja "pantera" da mogu među četiri najbolje ekipe u Evročelendž kupu.

Pored Getingena, na fajnal for plasirali su se i ruska ekipa Krasnije Krila, francuski Roan i italijanski Skavolini.