EL: Sad je 1-1, vidimo se u Beogradu

Makabi uzvratio Partizanu i izjednačio na 1-1 u seriji. Loša igra crno-bijelih u drugoj četvrtini uslovila dalji tok meča.

EL: Sad je 1-1, vidimo se u Beogradu Izvor: MONDO

Beogradska Arena je spremna. Košarkaši Partizana uspjeli su da protiv Makabija naprave podvig u prvom meču u Izraelu, za drugo čudo nije bilo snage.

Makabi je u drugom meču četvrtfinalne serije Evrolige pobijedio Partizan 98:78 (26:24, 28:15, 19:19, 25:20) i sada je 1-1 u seriji.

Za razliku od prvog meča u utorak uveče, Makabi nije dozvolio da crno-bijeli naprave preokret. Baš kao i prije dvije večeri, izraelski tim odigrao je mnogo bolje prvo poluvrijeme od Partizana, ali u četvrtak uveče iznenađenje nije bilo moguće. Makabi je želio revanš za prvi poraz na svom parketu u istoriji u četvrtfinalu Evrolige.

Ključni period meča bila je druga četvrtina. Poslije izjednačenog prvog kvartala, Makabi je najprije došao na +6 (32:26), da bi se Partizan vratio na 34:32. Od tog trenutka crno-bijeli su jednostavno stali.

Nije išao šut spolja (samo dvije trojke od 10 pokušaja u prvom poluvremenu), a to je otvaralo kontre Makabiju koji poklone nije propuštao. Uz to, igrači Makabija, a prije svih Doron Perkins htio je malo da podigne adrenalin i sebi i ekipi, pa je ulazio u incidentne situacije sa igračima Partizana.

Uspio je u toj namjeri, pa je Makabi serijom od 15-2 domaćin je napravio veliku prednost uoči odlaska na odmor.

Početkom treće četvrtine Dušan Kecman je sa dvije trojke najavio copy/paste prvog meča. Partizan je prišao na +11, ali razigrali su se Doron Fišer (šutirao iz igre nepogrešivo sedam od sedam!) i David Blutental, crno-bijeli su opet griješili, bilo je dosta neorganizovanih napada, pa se Makabi "odlijepio" za mirnu završnicu.

Sve je bilo jasno kada je "Ponos Izraela" u posljednjoj četvrtini došao na +20 (80:60)...

Najefikasniji igrač meča bio je David Blutental sa 17 poena, Fišer je ubacio 15 (rekosmo bez promašaja za dva, uz šest skokova), Endru Viznevski 15 (četiri od četiri za dva), Alan Anderson 14.

Kod Partizana Aleks Marić 16 (pet skokova), Kecman 14, Jan Veseli 11...

Od utorka serija se seli u pakao Beogradske arene (30. mart i 1. april). Biće ovde još vatre!

REZULTATI DRUGIH UTAKMICA ČETVRTFINALNE SERIJE:

CSKA - Kaha Laboral 83:63 (CSKA vodi 2-0 u seriji, treća utakmica 30. marta u Španiji)

Olimpijakos - Prokom 90:73 (Olimpijakos vodi 2-0 u seriji)