EL: Brejk Reala, Olimpijakos i CSKA po 2:0

Real izjednačio protiv Barselone, Olimpijakos i CSKA pred vratima Pariza. Teodosić imao čak 12 asistencija.

EL: Brejk Reala, Olimpijakos i CSKA po 2:0 Izvor: MONDO

Madridski Real druga je ekipa, poslije Partizana, koja je uspela da nanese poraz Barseloni u ovoj sezoni Evrlolige.

Poslije četiri poraza od najvećeg rivala, košarkaši Reala konačno su uspjeli da savladaju Barselonu 70:63 i naprave brejk u četvrtfinalnoj seriji Evrolige i sada će imati priliku da na svom parketu u Madridu zabilježe dvije pobjede i plasiraju se na Fajnal-for u Parizu.

Jakom odbranom, Real je uspio da svede Barselonu na malo koševa, pogotovo u prvoj četvrtini (samo osam), a junak pobjede bio je mladi hrvatski košarkaš Ante Tomić koji je postigao 22 poena.

Konačno je zaigrao i Novica Veličković. Za 11 minuta tri poena. Marko Jarić postigao je 11 poena.

Real je vodio sve vrijeme, a Barselona je posljednji udar napravila polovinom posljednjeg perioda, kada je prišla na -2 (52:54), ali Ante Tomić nije dozvolio preokret.

Olimpijakos i CSKA imaju meč lopte. Poveli su po 2-0 u seriji protiv Prokoma, odnosno Kahe Laborala.

Grčki predstavnik savladao je Prokom i u četvrtak uveče - 90:73. Izvanredno je odigrao Linas Kleiza - 26 poena i devet uhvaćenih lopti, Teodoras Papalukas 20 poena, a Miloš Teodosić 14 poena, šest skokova i čak 12 asistencija.

I CSKA je protiv Kahe Laboral potpuno iskoristio prednost domaćeg terena. U drugoj utakmici CSKA je dobio 83:63. Najefikasniji u ekipi CSKA bili su Ramunas Šiškauskas i Viktor Krijapa sa po 14 poena, a Trajan Lengdon i Zoran Planinić postigli su po 12 poena.

Treći mečevi igraju se 30. marta, a četvrti su na programu 1. aprila.