Crna Gora pobedila, čeka je težak rival

Košarkašaka reprezentacija Crne Gore ubedljivo je slavila u poslednjem meču grupne faze Eurbasketu.

Crna Gora pobedila, čeka je težak rival Izvor: MONDO/Mladen Stojović

/Mondo Podgorica/

Treća ubjedljiva pobjeda najboljih košarkaša Crne Gore u grupnoj fazi takmičenja na Eurobasketu!

Najslabiji rival u grupi C, selekcija Rumunije savladana je sa "pola gasa", uz čuvanje glavnih aduta i energije "crvenih" za osminu finala. A, tamo će se sastav selektor Božidara Tanjevića sastati sa veoma jakom Letonijom, koja je u istom terminu pobedila Tursku i kompletirala "kostur" pred početak eliminacija.

KO NA KOGA U OSMINI FINALA

Meč je od sredine druge četvrtine bio lišen rezultatske neizvjesnosti nakon što su se "crveni" odlijepili na 14 poena razlike i potom do kraja meča slakoćom održavali dvocifrenu prednost.

Rival Crne Gore u prvoj nokaut rundi takmičenja biće poznat za koji minut kada bude poznat pobjednik duela Letonije i Turske u Istanbulu. Pobjeda Turske donijela bi nam za rivala Srbiju. U slučaju poraza Turaka, rival bi nam u osmini finala bila Letonija koja bolje stoji od rusije u trouglu sa Srbijom koja u tom slučaju ima najbolji međusobni skor i ide u osminu finala na Mađarsku.

Na tri minuta prije kraja meča u SItanbulu Letonci imaju osam poena viška...

Crna Gora – Rumunija 86:69 (24:19, 18:11, 24:23, 20:16)

ŠUT ZA TRI POENA: Crna Gora 12/31 Rumunija 7/23 SKOKOVI:Crna Gora 31+11 Rumunija 24+9  ASISTENCIJE: Crna Gora 25 Rumunija 17.

CRNA GORA:Rajs, Vučević 11 (6 skokova), Šehović, Pavlićević 9 (24 za tri), Radončić 13, Todorović, Dubljević 13 (9 skokova), Barović 6, Mihailović 5, Ivanović 5, Vranješ 10 (3/3 za tri), Đurišić 14 (7 skokova, 2/6 za tri).

Grupa C

Češka – Hrvatska 69:107
Mađarska – Španija 64:87
Crna Gora – Rumunija 86:69

TABELA C GRUPE: Španija 5-0, Hrvatska 4-1, Crna Gora 3-2, Mađarska 2-3, Češka 1-4, Rumunija 0-5,

TOK MEČA:

86:69 - KRAJ, poslednje poene na meču postiže Đurišić

71:59 - 36. minut, rutinski održavamo dvocifrenu prednost

TREĆA ČETVRTINA (24:23)

66:53 - kraj treće četvrtine. U poslednjih deset poena "crveni" ulaze sa viškom od 13 poena. Igraju sa pola gasa ali sasvim dovoljno da meč bude lišen rezultatske neizvjesnosti

63:44 - 28. minut, Vučević za +19!!!

59:42 - 26. minut, tri za tri - Mandač pa Vranješ...

56:39 - 25. minut, Radnčić diže na +17!

50:35 - 23. minut, trojka Vranješa za, do sada, rekordnih 15 poena viška za "crvene"

47:33 - 22. minut, Pavlićević pogađa sva tri bacanjapa koš Đurišića za povratak na +14

42:33 - 21.minut, Mandaš trojkom vraća Rumune na jednocifreni minus

POLUVRIJEME

DRUGA ČETVRTINA (18:11)

42:30 - 20. minut, bez poena u poslednjem minutu poluvremena.

40:26 - 18. minut, šest vezanih poena Dubljevića, diže na +14

36:24  - 15. minut, ponovo se ušlo u ritam "koš za koš"

30:19 - 12. minut, trojke Vranješa i Ivanovića za prvo dvocifreno vođstvo "crvenih"!

PRVA ČETVRTINA (24:19)

24:19 - 10. minut: trojka Dubljevića pa poeni Ivanovića sa bacanja za +5 na kraju prve četvrtine

17:13 - 7. minut, trojka Vučevića!

14:13 - 7. minut, ušlo se u ritam koš za koš - Pavlićević pogađa trojku, potom su pecizni pod košem Kuti i Vučević

9:11 - 5. minut, Nikolesku donosi prvo izjednačenje, a Kuti preokreće!

8:7 - 4. minut, Rumuni uzvraćaju serijom 5-0 - koš Mandaša pa trojka Baćiua

8:2 - 3. minut, serija 8-0 naše reprezentacije za dva minuta: Radončić se upisuje prvi iz redova "crvenih", pogađa jedan penal, odmah zatim Đurišić pogađa pa Radončić iz igre da bi seriju zaključio trojkom Pavlićević

0:2 - Baciu postiže prvi košna meču