Krstić zaustavio Gasola, Miličić ubacio 14

Oklahoma pobijedila Lejkerse, čemu je doprineo Nenad Krstić odličnom odbranom nad Po Gasolom. Darko Miličić bio starter, ubacio 14 poena za 31 minut.

Krstić zaustavio Gasola, Miličić ubacio 14 Izvor: MONDO

Srpski centar Nenad Krstić pomogao je Oklahomi da rano uspostavi kontrolu sa svojih devet skokova od ukupno deset, koliko je ceo tim zabilježio u prvoj četvrtini meča sa Los Anđeles Lejkersima (91:75) prethodne noći u NBA ligi.

Krstić je igrao solidnu odbranu na zvijezdi LA Lejkersa i španske reprezentacije Po Gasolu, koji je utakmicu završio sa svega devet poena.

Osim toga, kapiten košarkaške reprezentacije Srbije je za 22 minuta ubacio 10 poena, uz šut iz igre 4/5. Do kraja je zabilježio još jedan skok za dabl-dabl učinak.

"Gasol ima nevjerovatne ofanzivne sposobnosti. On može da pogađa spolja i unutra, ima odličan pas. Nenad je uradio dobar posao, tako što je koristeći svoje tijelo i snagu spriječavao da lopta dođe do Gasola ispod koša", pohvalio je Krstića trener Skot Bruks, koji je još dodao da je njegov tim igrao dobru košarku.

Kako i da ne bude zadovoljan kada su Lejkerse ubacili samo na 75 poena, što je njihov najmanji učinak ove sezone.

Uzmimo u obzir da su prije petka uveče Kobe Brajant i ekipa imali skor od 53 pobjede i 19 poraza, kao i da su zabilježili sedam uzastopnih trijumfa.

Sve je išlo kao podmazano za mašineriju trenera Fila Džeksona, a onda su došli u Ford Centar i samo u prvoj četvrtini primili 27 poena.

Tundersi su vodili i sa čak 33 poena razlike krajem treće četvrtine (80:47).

Izgubljen meč od Orlanda (106:97) pokvario je utisak o još jednoj dobroj partiji Darka Miličića.

Srpski centar bio je starter, na parketu je proveo 31 minut i za to vrijeme zabilježio 14 poena (šut iz igre 7/16), četiri skoka, pet asistencija i dvije ukradene lopte.

Trener Volvsa Kurt Rambis zadovoljan je njegovim partijama, kaže da Miličić igra dobro na oba kraja terena, i sve češće se spominje ga će Darko ostati u Minesoti, uprkos tome što je nedavno decidirano izjavio da će na kraju sezone napustiti NBA ligu jer mu je dosta svega.