NBA: Portland i San Antonio nadomak plej-ofa

Portland je u gostima pobijedio Oklahomu 92:87 i izjednačio se upravo sa ekipom Nenada Krstića na šestom mjestu Zapadne konferencije.

NBA: Portland i San Antonio nadomak plej-ofa Izvor: MONDO

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Andre Miler sa 26 poena, dok je Brendon Roj postigao 20. Blejzersima je ovo bila 11. pobjeda u posljednjih 13 utakmica NBA lige i sada su se baš približili plej-ofu. Plasman u doigravanje obezbijediće sa tri pobjede u preostalih osam utakmica.

Oklahomi je ovo bila prva utakmica poslije ubjedljive pobjede nad aktuelnim šampionom i liderom Zapada, Los Anđeles Lejkersima.

Međutim, domaćin nije mogao da se suprotstavi raspoloženom Portlandu. Najefikasniji u Oklahomi bio je Kevin Durent sa 29 poena. Kapiten reprezentacije Srbije igrao je 19 minuta i imao učinak od sedam poena i tri skoka.

Među tri tima koji dijele šesto mjesto na Zapadu nalazi se i San Antonio, koji je dotle došao poslije pobjede u gostima nad Bostonom od 94:73.

Feniks je u gostima savladao Minesotu sa 111:105, a klub iz Mineapolisa pretrpio je tako 16. uzastopni poraz, što je negativni rekord kluba.

Startni centar Timbervulvsa, Darko Miličić, igrao je 19 minuta i za to vrijeme postigao je šest poena i imao četiri skoka. Aleksandar Pavlović igrao je 11 minuta i u statistici je zabilježio samo jednu ukradenu loptu.