EL: CSKA i "Oli" na popravnom, Barsin šamar

Prokom i Kaha Laboral produžili seriju, Barsa održala čas Realu. Teodosić 12 poena i devet asistencija, Jarić šest poena.

EL: CSKA i "Oli" na popravnom, Barsin šamar Izvor: MONDO

Moskovski CSKA i atinski Olimpijakos nisu iskoristili prve meč lopte za plasman na Fajnal-for u Parizu, dok je Barselona vratila brejk i povela protiv Reala 2:1.

Kaha Laboral i poljski Prokom bi još da igraju u četvrtfinalu Evrolige. Španska ekipa, koju predvodi Duško Ivanović, pobjedila je CSKA 66:53 i smanji prednost Moskovljana na 2:1 u četvrtfinalu Evrolige.

Kaha je furiozno počela i povela 8:0 i 16:8 i nagovjestila krajnji ishod meča. Početkom drugogpoluvremena Kaha je imala 33:24, ali je CSKA uspio da izjednači na 39:39.

Meč je prelomljen serijom domaćina, koji je u 33. minutu poveo 51:41, a ključne poene postigli su Mirza Teletović i Marselinjo Huertas.

Pobjednika je predvodio Tijago Spliter sa 15 poena, San Emeterio je postigao jedan manje, dok su Teletović i Huertas postigli po 10.

Prokom je u prve dvije utakmice četvrtfinalne serije pružio dostojan otpor Olimpijakosu, a u trećoj utakmici trud mu se isplatio. Poljska ekipa dobila je 81:78 i produžila neizvjesnost.

Junaci pobjede bili su Kvintel Vuds i Danijel Juing sa po 18 poena.

Miloš Teodosić pružio je još jednu dobru partiju za Olimpijakos, postigavši 12 poena i podelio devet asistencija. Džoš Čildres je postigao 20 za Olimpijakos.

Prokom je prvo poluvrijeme odigrao odlično. Logan je letio po parketu i pogađao, a poenima Jana Jaglija domaćin je serijom od 10-2 otišao na velikih 38:23. Nikola Vujčić je u tim trenucima održavao Olimpijakos u životu, pa se na odmor orišlo sa prihvatljivih - 12 (45:33).

Hrvatski centar nastavio je u istom ritmu i na startu drugog dijela. Zajedno sa Janisom Burusisom i Čildresom približio je Olimpijakos na minus 3 (45:48). Ali trojkama Vudsa Prokom ponovo odlazi na +10.

Da nije bilo Čildresa Prokom bi već u trećem dijelu prelomio utakmicu. U finišu nervozni domaćin izgubio je nekoliko čistih lopti, Olimpijakos se bio potpuno vratio u meč - 76:78, čak je Linas Kleiza imao šut za tri poena, ali ga je blokirao Dejvid Logaz za veliko slavlje Prokoma.

U Madridu Barselona je vratila Realu milo za drago. "Kraljevići" su u drugom meču iznenadili velikog rivala, ali je Barsa već u prvom meču u neprijateljskom gradu pokazala da želi da sve brzo reši.

Već na poluvremenu Barselona je imala osjetniju prednost 46:31, a Real u nastavku nije uspio da ugrozi pobjedu rivala - 84:73.

Najbolji igrač meča bio je Huan Karlos Navaro sa 24 poena, a Hrvat Ante Tomić sa 23 poena pokazao je da je Real pametno uložio novac u njega. Marko Jarić je za 11 minuta ubacio šest poena za Real. Novica Veličković nije igrao.

REZULTATI TREĆIH UTAKMICA 1/4 FINALA EVROLIGE:

Partizan - Makabi Tel Aviv 81:73 (26.17, 21.17, 17:16, 17:23) - (trenutni rezultat u seriji 2:1)
Kaha Laboral - CSKA Moskva 66:53 (16:12, 15:12, 11:17, 24:12) - (1:2)
Prokom - Olimpijakos 81:78 (22:18, 23:15, 19:24, 17:21) - (1:2)
Real Madrid - Barselona 73:84 (14:25, 17:21, 19:15, 23:23) - (1:2)