NBA: Brajant za novi ugovor dao 25 poena

Uprava Lejkersa je sa svojom zvijezdom Kobi Brajantom dogovorila produženje ugovora na još tri godine, čija je ukupna vrijednost 90 miliona dolara

NBA: Brajant za novi ugovor dao 25 poena Izvor: MONDO

Jedan od najboljih aktivnih košarkaša Kobi Brajant produžio je ugovor sa Los Anđeles Lejkersima i to proslavio pobjedom protiv Juta Džeza (106:92).

Vlasnik četiri NBA prstena je u petak postigao konačni dogovor sa klubom i potpisaće novi trogodišnji ugovor prema kome bi za taj period trebalo da zaradi oko 90 miliona američkih dolara.

Bez obzira što se obezbijedio do kraja karijere, jer po završetku ugovora imaće 34 godine, Brajant je i protiv Jute igrao vrlo dobro.

Lamar Odom i Kobe Brajant ubacili su 26, odnosno 25 poena, što je skoro polovina od ukupnog učinka Lejkersa, a posebno su bili dobri u posljednjoj četvrtini kada se lomio meč.

Španskoj zvijezdi je nedostajala još jedna asistencija za „tripl dabl“.

Po Gasol je ubacio 14 poena (šut iz igre 4/8) za 42 minuta i zabilježio 16 skokova (14 u odbrani) uz devet asistencija.

Feniks Sansi su slavili u Detroitu (109:94), što im je 50. pobjeda od početka sezone, naspram 55 „jezerdžija“, međutim male su šanse da do početka plej-ofa stignu aktuelnog prvaka.

Najefikasniji protiv Pistonsa je bio Amar Stodemajer sa 29 poena i šest skokova za 36 minuta.

Prethodne noći u NBA ligi odličan je bio Argentinac Manu Đinobili u pobjedi San Antonija nad Orlandom (112:100).

Đinobili je u 46. ovosezonskoj pobjedi Sparsa za 35 minuta ubacio čak 43 poena (šut iz igre 13/25), a uz to je imao šest defanzivnih skokova i pet asistencija.

Njemu uz rame bio je još jedino Tim Dankan sa 23 poena, osam skokova i dvije asistencije.