Barsa bez ožiljaka, Kalnijetis "okrenuo" u Milanu

Bolan poraz u Bambergu nije ostavio traga na Kataloncima. U petak su ubedljivo pobedili šampiona Španije, u prvom evroligaškom obračunu

Barsa bez ožiljaka, Kalnijetis "okrenuo" u Milanu Izvor: MN PRESS

Barselona i Valensija decenijama su rivali, ali se do ovog petka nikad nisu sreli u najjačem kontinentalnom takmičenju.

Njihov prvi evroligaški okršaj apsolutno je pripao Kataloncima, samo dva dana nakon što su u Nemačkoj ispustili vođstvo od 26 poena.

BARSELONA - VALENSIJA 89:71 (24:18, 26:14, 21:24, 18:15)

Ekipa Sita Alonsa postigla je deset trojki iz 24 pokušaja, od čega devet pre poluvremena. Toj cifri dodala je 23 asistencije i četiri skoka više od prvaka Španije (35:31).

Najefikasniji među domaćima bili su Pjer Oriola sa 14 poena, Adrijen Moerman sa 13, Kevin Serafan sa 12 i Pau Ribas sa 11. U poraženom timu bolji od ostalih bili su Tibor Plajs sa 13 poena i Vil Tomas i Erik Grin sa po 10.

Katalonci su ovom pobedom zauzeli deseto mesto na tabeli sa tri pobede i pet poraza, dok je Valensija 12, sa istim skorom.

Barselona Valensija

Paralelno sa utakmicom u "Palau Blaugrani", evroligaško kolo "zatvoreno" je u Milanu, gde je šampion Nemačke doživeo četvrti poraz.

ARMANI - BAMBERG 71:62 (13:16, 14:19, 16:16, 28:11)

Iako su gosti bili u prednosti od sredine druge do sredine poslednje deonice (najviše 43:51 i 45:54), deset uzastopnih poena Mantasa Kalnijetisa donelo je vođstvo domaćinu pred finiš (63:57) i odlučilo pitanje pobednika. Njegovi saigrači Kaleb Tarčevski i Kurtis Džerels postigli su po 12 poena, a Arturas Gudaitis 11.

Srpski internacionalci igrali su za oba tima. Vladimir Micov nije se "upisao" za 11 i po minuta u igri za domaćina, a Luka Mitrović postigao je dva poena (iz jedinog šuta) uz četiri skoka za dva minuta više na parketu.

Doskorašnji igrač Igokee Dorel Rajt bio je najefikasniji među gostima sa 12 poena, a dvocifreni učinak imao je i slovenački plejmejker Aleksej Nikolić (11). Bamberg je ovim porazom stao na devetom mestu tabele sa skorom 4-4, a Armani je 13, sa tri trijumfa i pet poraza.

Real - Unikaha 89:57

Tabela: CSKA 6-2, Olimpijakos 6-2, Real 5-3, Fenerbahče 5-3, Makabi 5-3, Panatinaikos 5-3, Himki 5-3, Žalgiris 4-4, Bamberg 4-4, Barselona 3-5, Baskonija 3-5, Valensija 3-5, Armani 3-5, Unikaha 3-5, Efes 2-6, Zvezda 2-6.

Parovi sledećeg kola: Žalgiris - Efes, Bamberg - Valensija, Armani - Olimpijakos, Zvezda - Baskonija, Barselona - Makabi (četvrtak), Fenerbahče - Himki, Panatinaikos - Real, Unikaha - CSKA (petak).