NBA: Brajant i Gasol jači od Duranta

Lejkersi, Boston i Atlanta poveli su 2:0 u prvoj rundi plej-ofa pošto je dan ranije istu prednost stekao Klivlend protiv Čikaga.

NBA: Brajant i Gasol jači od Duranta Izvor: MONDO

Finiks je izjednačio protiv Portlanda.

Najneizvjesniji meč u noći između utorka i srijede odigrali su Lejkersi i Oklahoma. Gosti su serijom 21:4 u posljednjoj četvrtini došli do vođstva, ali je tandem šampiona Kobi Brajant - Pau Gasol ipak nadjačao sjajnog Kevina Duranta koji nije imao adekvatnu podršku saigrača, pa je domaćin pobijedio 95:92.

Brajant je dao 39 poena, a Gasol 25, uz 12 skokova. Durant je ubacio 32.

Nenad Krstić je za 25 minuta dodao deset poena za Oklahomu, uz pet skokova.

Postavljalo se pitanje kako će Boston igrati u drugoj utakmici protiv Majamija bez Kevina Garneta, kažnjenog zbog udaranja Kventina Ričardson u prvom meču. Seltiski su bili odlični.

Od 25:29 početkom druge četvrtine, domaćin je napravio seriju od čak 44:8 i stigao do nedostižnih 69:37.

Na kraju Boston je pobijedio 106:77. Najefikasniji je bio Rej Alen sa 25 poena, a Glen Dejvis, kao Garnetova zamjena, dodao je 23, uz osam skokova. Odnos u uhvaćenim loptama najbolje oslikava odnos stanja na terenu - Boston je imao 50, naspram 33 Majamija.

Atlanta je prvi put poslije 40 godina povela 2:0 u plej-of seriji. Najzaslužniji za drugi uspjeh protiv Milvokija (96:86) bili su Džo Džonson (27p, 6as, 4sk) i Džoš Smit (21p, 14sk, 9as).

Džejson Ričardson je predvodio Finiks do izjednačenja protiv Portlanda (119:90), sa 29 poena.