SL: Zvezda u korak sa vodećima

Zvezda u uzbudljivom meču poslije dodatnih pet minuta savladala Metalac u Veljevu sa 106:100. Borac u Pančevu stigao do prve pobjede.

SL: Zvezda u korak sa vodećima Izvor: MONDO

Poslije kiksa u Pančevu, košarkaši Crvene zvezde stabilizovali su redove i stigli do druge uzastopne pobjede u Super ligi, koja ih je sa skorom 3-1 svrstala među vodeće timove.

Isti odnos pobjeda i poraza imaju još Partizan, Hemofarm i Radnički.

Podmlađeni sastav crveno-bijelih, pojačan povratnikom u tim Vladimirom Štimcem, uspio je da u uzbudljivoj završnici, u punoj valjevskom Hali sportova, savlada Metalac poslije produžetka sa 106:100 (16:19, 27:21, 17:23, 23:20, 11:17).

Ekipe su se često smjenjivale u vođstvu, ali su izabranici Aleksandra Trifunovića posle minusa na poluvremenu (40:43) uspeli da u trećoj četvrtini pređu u vođstvo i održavaju ga do pred kraj meča.

A onda se ušlo u potpuno neizvjesnu penal završnicu, u kojoj je pobjedi bio bližu Metalac....

Ipak, Vuk Radivojević bio je sigurnim sa linije slobodnih bacanja, što je poslije neiskorišćenog posljednjeg napada domaćina u regularnom toku bilo dovoljno za dodatnih pet minuta - 83:83.

Zvezda je uspjela da u drugom dijelu produžetka, prelomi meč, da se odlijepi i konačno zabilježi pobjedu koja je ostavlja u trci za sam vrh.

Tim sa Malog Kalemegdana imao je čak trojicu igrača sa učinkom preko 20 poena. Zvezdu je do pobjede predvodio kapiten Radivojević sa 26 poena, a pratili su ga Kešelj sa 24 i Stević sa 21 poenom i 13 skokova.

Kod domaćina, Maraš je postigao 25, Panić 22 poena, dok je Mile Ilić imao najviše uhvaćenih lopti na meču - 14.

METALAC: Radenković 5, Đukanović 1, Trtić, Bakić 16, Lubojević 13, Marojević, Tanasković, Birčević, Panić 22, Teodosić 8, Maraš 25, Ilić 10.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 24, Milošević, Kikanović10, Radosavljević, Katanić, Nedović 6, Stević 21, Radivojević 26, Jelovac, Stojačić 2, Štimac 4, Bjelica 13.

PRVA POBJEDA BORCA

Tamiš je doživio treći poraz, a Borac prvu pobjedu u Super ligi. Čačani su slavili u Pančevu rezultatom - 74:63 (20:16, 7:25, 18:10, 19:22).

Odlučujuća je bila druga četvrtina koju su gosti dobili sa 25:7.

Fantastiču partiju pružio je Filip Vukosavljević. Centar Borac imao je 32 poena uz nevjerovatnih 94 odsto za dva (15/16).

Rezultati i Parovi 4. kola:

Srijeda:

PANČEVO: Tamiš - Borac 63:74 (20:16, 7:25, 18:10, 19:22)
VALJEVO: Metalac - Crvena zvezda 100:106* (16:19, 27:21, 17:23, 23:20, 11:17)

Utorak:

BEOGRAD: Partizan - FMP 79:67 (17:12, 21:12, 28:18, 13:17)

KRAGUJEVAC: Radnički - Hemofarm 75:64 (29:13, 21:20, 14:11, 11:20)

TABELA: Partizan 3-1, Radnički 3-1, Hemofarm 3-1, Crvena zvezda 3-1, FMP 2-2, Tamiš 1-3, Borac 1-3, Metalac 0-4.