NBA: Oklahoma izjednačila protiv Lejkersa

Oklahoma je zabilježila drugi trijumf, pošto je na svom terenu savladala šampione Zapadne konferencije Lejkerse sa 110:89 i izjednačila na 2:2 u seriji.

NBA: Oklahoma izjednačila protiv Lejkersa Izvor: MONDO

"Ova serija je trebalo da bude zabavna, a čeka nas težak posao", priznao je Kobe Brajant, koji je posljednju četvrtinu presjedio na klupi.

Rezultatu ekipe Skota Bruksa srpski reprezentativac Nenad Krstić se dobro borio i zatvarao reket i pobjedi je doprineo sa skromnih sedam koševa i četiri skoka za 21 minut proveden na terenu.

U okviru Zapadne konferencije domaćin Portland je bio uspješniji od Finiksa rezultatom 96:87 i, takođe, došao do izjednačenja u seriji - 2:2.

Treće utakmice četvrtfinala Istoka donijele su pobjede gostujućem Orlandu nad Šarlotom (90:86) za vođstvo u seriji od 3:0, kao i domaćem Milvokiju nad Atlantom od 107:89 - 2:1 u seriji.