Grobari branili crno-bijelu majicu! (FOTO)

Finale NLB lige između Cibone i Partizana prekinuto je u 24. minutu, pri rezultatu 41:36 za crno-bijele.

Grobari branili crno-bijelu majicu! (FOTO) Izvor: MONDO

Izvještač MONDA iz Zagrebačke arene uspio je da dođe do saznanja šta je prethodilo i izazvalo tuču na tribinama.

Nekoliko navijača beogradskog kluba doputovalo je u Zagreb u sopstvenom aranžmanu. Prve probleme sa hrvatskim navijačima Grobari su imali već na željezničkoj stanici, pošto su u prestonicu Hrvatske doputovali vozom.

Došlo je do sukoba Srba i Hrvata, ali su pristalice Partizana uspjele da se odbrane.

Očigledno dobro pripremljeni i obavješteni fanovi Dinama, prije nego Cibone koja godinama ima pozorišnu atmosferu na svojim utakmicama, bili su spremni da za vrijeme finalne utakmice svakog trenutka izazovu novi incident, samim tim i nerede na tribinama.

Tražio se samo povod...

Odjednom je izbila tuča na dijelu tribina neposredno iza klupe Partizana, a "zvaničan" razlog je Partizanova majica, koju je jedna djevojka okačila na šipku. To isto, uradila je i za vrijeme utakmice Partizan - Hemofarm.

Jedan od hrvatskih navijača pokušao je da otme majicu, ali su na to reagovali prisutni Grobari, koji su stali u odbranu djevojke. Na to je kao po komandi reagovala grupa od 30-ak Bed Blu Bojsa, koji su se sa spuštenim maramama preko lica upustili u tuču sa protivničkim navijačima, a kasnije sa obezbjeđenjem i policijom.

Redarska služba brzo je reagovala i razdvojila sukobljene strane, tako što su navijači Partizana povučeni na teren, dok su najratoborniji Zagrepčani potisnuti ka vrhu tribina, a neki su i privedeni uz asistenciju policijskih snaga.

Međutim, do tada mirna publika u Zagrebačkoj areni odjednom se probudila "po nacionalnoj osnovi" i počela da navija kao nikada na ovom NLB Fajnal foru. Čulo se skandiranje "Ubij Srbina", a kada je poslije desetak minuta meč nastavljen - Cibona se pokrenula i uz poklike "Cibona Zagreb" uhvatila rezultatski priključak.

Prema zvaničnim podacima, utakmicu u zagrebačkoj Areni gleda 16.200 ljudi.

Na poluvremenu bilo je neriješeno,  kao i nakon isteka 40 minuta, da bi trojkom s pola terena Dušana Kecmana, sekund prije kraja produžetka titulu odbranio Partizan.