Privedeno 19 huligana u Zagrebu

Zbog nereda na tribinama dvorane Arena u Zagrebu prilikom finalne košarkaške utakmice NLB lige Cibona-Partizan (74:75) policija privela 19 osoba

Privedeno 19 huligana u Zagrebu Izvor: MONDO

Među njima su i  dvojica slovenačkih državljana.

Zagrebačka policija saopštila je i da je uoči nedjeljnog meča oštećen jedan automobil srpskih registracija.

Policija procjenjuje da je u Areni juče bilo više od 15.000 gledalaca i da je meč u trećoj četvrtini prekinut na desetak minuta zbog tuče grupe domaćih navijača s redarima.

Još nije utvrđeno zbog čega su izbili neredi.

Navodno, domaćine su isprovocirali momak i djevojka koji su iza klupe Partizana na šipku okačili majicu s obeležjima tog kluba.

Redari i policija izbacili su huligane iz dvorane i priveli, a dvoje navijača beogradskog kluba ispratili van tribina.

Policijska "obrada" 19 privedenih još traje.

Prije meča je ispred službenog ulaza u Arenu oštećeno vozilo "tojota", srpskih registarskih tablica. Vozač automobila stajao je na semaforu kad se ispred njega prepriječila "opel vektra", a kad se upalilo zeleno svjetlo, mlađi muškarac iz "vektre" je rukama i nogama udarao po limu i staklu "tojote", vrijeđajući putnike.

Policija je privela jednog 30-ogodišnjaka zbog sumnje za povezanost s napadom.