Gasol "provukao" šampiona kroz iglene uši

Brajant promašio, a Španac donio pobjedu Lejkersima nad Oklahomom 0,5 sekundi prije kraja za 4:2 u seriji. Juta izabcila Denver.

Gasol "provukao" šampiona kroz iglene uši Izvor: MONDO

Ostala je još jedna nepoznanica prve runde NBA plej-ofa - Atlanta ili Milvoki. U noći između petka i subote šampion se "provukao" protiv Oklahome, Juta je izbacila Denver, dok je Atlanta izjednačila protiv Milvokija na 3:3 i to će biti jedina serija koju će odlučivati sedma utakmica.

Kobi Brajant je promašio poslednji šut, ali je Pau Gasol ubacio loptu kroz obruč pola sekunde prije kraja za pobjedu Lejkersa na gostovanju Oklahomi 95:94 i plasman u narednu rundu doigravanja (u seriji 4:2).

Rasel Vestbruk nije Dušan Kecman - uspio je za 0,5 sekundi da uputi šut ka košu branioca trona, ali ne i da pogodi.

Brajant je meč završio sa 32 poena, a Gasol sa devet poena i čak 18 skokova.

Kevin Durant je ponovo bio najefikasniji u Oklahomi sa 26 poena, ali uz očajan procenat šuta iz igre - 5 od 23. Vestbruk je dodao 21, uz devet asistencija.

Tako je jedini Srbin u tekućem NBA plej-ofu završio učešće. Nenad Krstić je za 29 minuta na parketu ostvario "dabl-dabl" učinak, sa po 11 poena i skokova.

Karlos Buzer sa 22 poena i čak 20 uhvaćenih lopti, uz svesrdnu pomoć "rukija" Veslija Metjusa sa 23 poena, zadao je konačni udarac Denveru i doveo Jutu do megdana sa Lejkersima u polufinalu Zapadne konferencije - 112:104.

Na drugoj strani, Čonsi Bilaps je ubacio 30 poena za Denver, imao i osam asistencija, ali mu ni to nije bilo dovoljno da nastavi put ka finalu konferencije, koje će propustiti prvi put još od 2002. godine.

Pobjednik je odlučen sredinom četvrte dionice kada je od 95:95 domaćin napravio 11:0.

Atlanta se izvukla u Milvokiju i imaće priliku da na domaćem terenu opravda ulogu favorita u seriji.

Do izjednačenja na 3:3 stigla je ubjedljivom pobjedom na gostovanju - 83:69.

Presudna je bila treća četvrtina u kojoj je domaćin postigao samo 11 poena, a gost 29.

Najzaslužniji za uspijeh Houksa bio je Džamal Kroford sa 24 poena, dok je Džo Džonson dodao 22. Kod Milvokija bolji od ostalih bio je Karlos Delfino (20 poena).