SL: Zvezda poklekla u Kragujevcu

Košarkaši Radničkog pobijedili su Crvenu zvezdu poslije produžetka 103:95, Partizan ubijedljivo dobio Borac sa 91:70 u 6. kolu Superlige.

SL: Zvezda poklekla u Kragujevcu Izvor: MONDO

Nemanja Bjelica ubacio je 31 poen u Kragujevcu, ali Radnički je imao više raspoloženih igrača. Zato su i slavili u vrlo uzbudljivoj utakmici rezultatom 103:95 (28:23, 21:26, 18:14, 18:22, 18:10).

Miljan Rakić zabilježio je 24 poena, osam skokova, tri osvojene lopte i dvije asistencije, dok je Vukašin Aleksić postigao 20 poena uz šest skokova.

Košarkaši Radničkog su pred kraj druge dionice imali 12 poena viška, da bi na poluvremenu bilo 49:49.

Smatrajući da su oštećeni domaća publika je na odmoru imala svašta da kaže na račun sudijskog trojca Jovčić-Nešković- Vojinović, baš kao i trener Miroslav Nikolić.

Poslije rezultatske klackalice u trećoj četvrtini, a onda su se u posljednjoj dionici odlijepili.

Zvezda se vratila u igru. U posljednjem minutu bilo je 83:83, a zatim je Vladimir Šitmac je 14 sekindi prije kraja na 84:83 promašio oba slobodna bacanja.

Kapiten Radničkog je u posljednjih 60 sekundi promašio dva od četiri penala, a Stefan Stojačić će bio precizan oba puta. Nakon 40 minuta rezultat je bio 85:85.

Nemanja Bjelica u regularnom dijelu nije dobio ni jedan faul, ali je zato u produžetku zbog prigovora sudiji dobio tehničku.

Bez Stojačića, Radivojevića, Stevića i Nedovića tim trenera Aleksandra Trifunovića u pet minuta produžetka nije uspjela da parira domaćinu i ostvarila je treći poraz u Superligi.

Partizan u Pariz ispratilo 800 ljudi

Svega 800 ljudi došlo je u dvoranu Pionir da gleda posljednju provjeru Partizana pred fajnal-for Evrolige u Parizu, što se dijelom može pripisati prazniku, ali i manje atraktivnom protivniku.

Ipak, crno-bijeli su maksimalno profesionalno odradili i ovu utakmicu i igrali kao da je puna Beogradska arena, pa na kraju slavili sa 21 poenom razlike.

Aktuelni šampion Srbije savladao je Borac sa 91:70 (22:15, 24:14, 23:24, 22:17) u prvoj utakmici 6. kola Super lige.

Čačani su vodili samo na startu (2:1), a zatim su crno-bijeli preuzeli dominaciju.

Već na poluvremenu su imali plus 17, za 30 minuta Partizan je ubacio ukupno 72 poena.

Koševi su ravnomjerno raspoređeni i svi igrači su se upisali, osim kapitena Petra Božića, koji je meč završio sa indeksom uspješnosti -4.

Najefikasniji je bio 19-godišnji Branislav Đekić sa 14 poena, Bo Mekejleb i Aleksandar Rašić ubacili su po 11.

Tamnoputi plejmejker imao je još četiri skoka, dvije osvojene lopte i pet asistencija.

"Partizan zaista igra veliki broj utakmica i najvažnije je to što smo imali dobar pristup. Za svaku pohvalu su naši zreliji i stariji igrači kako se odnose prema svakoj utakmici, kao i mlađi, ali od njih se to svakako i očekuje. Najvažnije je da se niko nije povredio. Zahvaljujem se ekipi Borca na fer i korektnoj igri. Mi se sada pripremamo za odlazak u Pariz na finalni turnir Evrolige", rekao je prvi asistent Duška Vujoševića Vlada Jovanović, koji je na ovoj utakmici vodio tim.

Parovi i rezultati 6. kola:

Partizan – Borac 91:70

Radnički – Crvena zvezda 103:95

Hemofarm Štada – FMP 95:94

Tamiš Petrohemija – Metalac (5. maj, 18.30)

TABELA: Partizan 5-1, Hemofarm 5-1, Crvena zvezda 3-3, FMP 3-3, Radnički 3-3, Metalac 1-4, Tamiš 1-4, Borac 1-5.

Parovi 7. kola (12. maj): Crvena zvezda – Hemofarm, Metalac – Partitizan, FMP – Tamiš, Borac – Radnički.(MONDO)