F4: Barsa zbrisala Olimpijakos u finalu

U finalu Fajnal fora Evrolige, Olimpijakos nije imao čime da parira evroligaškoj mašini iz sezone 2009/10. U jednom trenutku, Barsa je vodila i sa 21 poenom razlike...

F4: Barsa zbrisala Olimpijakos u finalu Izvor: MONDO

Barselona ima vanserijske igrače i igru. Olimpijakos ima samo vanserijske igrače.

Rezultat: Barselona - Olimpijakos 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18).

Novi šampion Evrope u košarci je (logično) košarkaška sekcija Fudbalskog kluba Barselona. U finalu Fajnal fora odigranom u pariskom Bersiju, u nedelju 9. maja, Olimpijakos nije imao čime da parira evroligaškoj mašini iz sezone 2009/10.

Ukratko: u drugoj četvrtini već je bilo 46:32, na minut, dva tokom treće četvrtine Teodoros Papalukas, Džoš Čildres i Miloš Teodosić uspjeli su da rezultatski vrate pirejski tim u finale (49:42), a onda je Barsa dokazala da je za klasu bolji tim od svih ostalih rivala ove sezone u Evroligi.

Šest minuta prije kraja utakmice, bilo je 71:52, a u posljednjem minutu čak - 86:65!

Brzo posle finala, saopšteno je da je Huan Karlos Navaro iz Barselone proglašen za najkorisnijeg pojedinca posljednje utakmice sezone Evroligi.

Ranije u nedelju, u meču za treće mjesto, CSKA je posle produžetaka pobijedio Partizan sa 90:88.

DVORANA: Bersi. Gledalaca: 14.768. Sudije: Brazauskas (Litvanija), Bahar (Izrael), Šambon (Francuska).

BARSELONA: Bazile 6, Trias, Rubio 9, 4 sk, 5 izg, Lakovič, Navaro 21, 5 sk, 3 as, Vaskez 6, 4 bl, Ndong 7, Moris 8, 2 bl, Sada 7, 3 as, 3 sk, Lorbek 8, Mikel 14, 5 sk, 3 ukr, Grimau.

OLIMPIJAKOS: Papalukas 12, 3 as, Pen, Čildres 15, 6 sk, 3 ukr, 2 as, Vujčić 2, Vasilopulos, Burusis 9, 5 sk, Halperin, Kleiza 13, 4 sk, 4 izg, Mavrokefalidis 1, Beverli, Teodosić 10, 3 sk, 3 as, Skorcanitis 6.

(MONDO, foto: FoNet)