NBA: Boston na pobjedu od finala!

"Kelti" u gostima deklasirali najbolji tim lige u regularnom dijelu sezone (120:88) i poveli sa 3:2 u polufinalu Istočne konferencije.

NBA: Boston na pobjedu od finala!  Izvor: MONDO

Da li je Lebron Džejms odigrao posljednju utakmicu u Klivlendu kao član Kavalirsa, pitaju se svi američki mediji?

Ako Boston u noći između četvrtka i petka završi posao na svom parketu i plasira se u finale Istoka, tim koji je ove sezone dao sve na osvajanje titule ponovo će ostati praznih šaka, a njegov najbolji igrač postati slobodan agent sa velikim šansama da u ljetnjem prelaznom roku promijeni sredinu.

Džejms je u vjerovatno ključnoj utakmici serije sa Bostonom pružio najgoru partiju sezone, zabilježivši 15 poena, šest skokova i sedam asistencija, ali uz šut iz igre 3/14.

"Pritjerani smo uza zid. Već smo pobjeđivali na parketu Seltiksa i moramo to da uradimo ponovo", rekao je MVP lige.

Boston je iz igre šutirao 55 odsto, a kompletna prva petorka imala je dvocifren učinak: Alen 25, Pirs 21 (11sk, 7as), Garnet 18, Rondo 16 (7as) i Perkins 10.

Kavsi su dali sve od sebe da sačuvaju plejmejkera gostiju Radžona Ronda, koji je u četvrtoj utakmici ostvario jedan od impresivnijih "tripl-dablova" u posljednjih nekoliko godina. Rondo je na poluvrijeme otišao bez postignutog poena, ali je u nastavku došao na svoje.

Slom Klivlenda počeo je u drugoj četvrtini, kada su Alen, Pirs i Garnet serijom od 16:0 preokrenuli sa 29:21 na 29:37.

"Ne smijemo da se vratimo ovdje. Šestu utakmicu moramo da shvatimo kao da je sedma i da mora da se dobije", rekao je Garnet.

Klubovi iz Klivlenda nisu osvojili titulu ni u jednom od velikih profesionalnih sportova (američki fudbal, košarka, bejzbol, hokej na ledu) još od 1964. godine.