SL: Partizan neumoljiv, Zvezda blizu Jadrana

Zvezda dobila FMP, sjajni Radivojević, ali i Raduljica. Partizan pobijedio Tamiš, opuštanje u posljednjoj četvrtini.

SL: Partizan neumoljiv, Zvezda blizu Jadrana Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde napravili su veliki korak ka osvajanju mjesta koje vodi u plej-of, a samim tim i u regionalnu ligu naredne sezone.

Ponovo su crveno-bijeli savladali FMP, baš kao i na početku sezone. Pred oko 2.000 gledalaca u "Pioniru" Zvezda - FMP 92:83 (14:18, 25:21, 30:15, 22:29).

Bila je to gotovo copy/paste utakmica sa početka takmičenja u Železniku. FMP je vodio, a Zvezda uspjela da preokrene u režiji Vuka Radivojevića i Nemanje Bjelice.

Ključni period meča bio je od 26. do 30. minuta kada je Zvezda napravila seriju od 12-0 i povela 64:52. U tom intervalu centar FMP-a Miroslav Raduljica, koji je igrao izvanredno, bio je iznerviran nekim sudijskim odlukama, pogotovo kada su mu svirali sumnjivu ličnu grešku u napadu.

Početak meča pripao je FMP-u koji je poveo 7:0. Za razliku od meča sa Hemofarmom, Zvezda je uspjela da se konsoliduje i dolazi do izjednačenja 12:12.

Početkom druge četvrtine, FMP je imao +6 (20:14), ali je nesportska lična greška Milutinovića, omogućila Zvezdi da ponovo izjednači.

Raduljica je vladao pod obručima i gotovo da je sam igrao protiv Zvezde. Zahvaljujući njemu, FMP je imao neriješen rezultat na poluvremenu - 39:39.

Ipak, Zvezdi je pripala treća četvrtina, koju je dobila sa 15 razlike i to je presudilo meč. U istom ritmu, po notama kapitena Radivojevića, Zvezda je nastavila i u posljednjoj četvrtini, što je rezultiralo i najvećim vođstvom u 36. minutu - 87:68. Ekipa iz Železnika nije imala vremena za preokret...

Vuk Radivojević je sa 22 poena i pet asistencija bio kreator pobjede Zvezde. Nemanja Bjelica je ponovo ostvario "dabl dabl" - 18 poena i 10 skokova. Mladi Stefan Stojačić je postigao 13.

Kod FMP-a centri Raduljica i Predrag Samardžiski imali su "dabl dabl" učinak - Raduljica 25 poena i 10 uhvaćenih lopti, Samardžiski 10 poena i 11 skokova.

Košarkaši Partizana nastavili su da pobjeđuju u košarkaškoj ligi Srbije. Bez većih problema, crno-bijeli su savladali Tamiš u Pančevu 72:65 (21:14, 17:12, 27:11, 28:7) i ostvarili su sedmi trijumf u takmičenju.

Od početka meča Partizan je dominirao i na poluvremenu imao 12 poena prednosti, da bi u trećoj dionici potpuno deklasirao domaćina, napravivši tridesetak poena razlike.

Međutim, u posljednjem dijelu igre Partizan se obrukao postigavši samo sedam poena. Tamiš je uložio maksimalan trud i uspio je da smanji prednost Partizana na samo osam poena (65:72) i izbori častan poraz.

Kod Partizana je najefikasniji bio Bo Lester Mekejleb sa 16 poena, a Dušan Kecman je ubacio 11. Stajić sa 13 i Ivanović sa 12 predvodili su strijelce u Tamišu.

Radnički je ostvario još jedan trijumf i potpuno suvereno drži treću poziciju u ligi. Ekipa iz Kragujevca pobijedila je Metalac u Valjevu u neizvjesnom meču - 75:74 (22:22, 20:22, 15:15, 18:15).

Ključne poene na meču postigao je Vukašin Aleksić, a Metalac je imao posljednji napad i priliku za pobjedu, ali je Panić bio neprecizan. Aleksić je sa 21 poenom bio najbolji strijelac na meču, a Vladimir Vuksanović ubacio je 20.